Gucio z rumunii

karolkonw
Posty: 899
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:12

Re: Gucio z rumunii

Post autor: karolkonw »

KFS-miniatures pisze:a ty grubasie miałes filtr pustynny strugać, a nie w internatach siedziec
załatwiłem se:)
karolkonw
Posty: 899
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:12

Re: Gucio z rumunii

Post autor: karolkonw »

czekam aż krosty zaczniesz robić... czekam:)
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Gucio z rumunii

Post autor: KFS-miniatures »

kolor bazowy z delikatnymi rozjaśnieniami..

Obrazek

i detale

Obrazek

teraz zalałem łoszem, a ponieważ schnie przy takiej pogodzie i temperaturze ultrawolno, o w międzyczasie zabrałem się za podwozie

Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Gucio z rumunii

Post autor: KFS-miniatures »

no dobra, widze, ze nie ma co dalej czekac, az imigashack zacznie działac sprawnie, ale ponieważ przynajmniej zdjecia przestały ginac nagrobię tę relację.

po złoszowaniu szoferki zabrałem się za jej ewastacje. najpierw troszkę obić namalowanych szarą farbą

Obrazek

potem zwyczajowo troszke błotka na podłodze\

Obrazek

wiec mogłem zamykac szoferkę

Obrazek
Obrazek

oczywiscie jeszcze trzeba było nadrzec plastiku i zywicy, zeby spasowac wszystko ze sobą, ale siadło ostatcznie

Obrazek

Obrazek

po wklejeniu wiatrochronu mogłem przykleic zywiczną konwersję bueli

Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Gucio z rumunii

Post autor: KFS-miniatures »

no wiec wracamy..

wieksze podzespoły poskłądałem w całosć

Obrazek

na tym etapie zamaskowałem oszklenie, poniewaz wygodniej manewrowac modelem bez skrzydeł. Choć przy pasowaniu na sucho nic na to nie wskazywało, to jednak dopasowanie chłodnicy wymagało nieco szpachlówki

Obrazek

dość czasochłonny był montaż klap chłodnic. w zestawie edka są one w całosci z blachy, ale jednak zbyt cienkie i płaskie (oraz pozbawione kilku detali. dlatego zdecydowałem się pocienic elementy wtrskowe i okleic je blaszkami, czesciowo zmodyfikowanymi by dopasowac je do plastiku

Obrazek
Obrazek

tym samym model jest w zasadzie gotowy do malowani. musze jeszcze zroic ostatni przegląd, czy napewno wszystko mam przygotowane, ale jesli tak, to mogę działac z farbami

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Gucio z rumunii

Post autor: KFS-miniatures »

model poskłądałem do konca. w miedzyczasie ramy oszklenia szoferki machnąłem kolorem wnętrza.

Obrazek
Obrazek

oczywiscie dla wygody jak zawsze na czas malowania pozostawiłem go w kawałkach. Tym razem, ze względu na planowany dośc specyficznyc kamuglaż nie przyklejałem skrzydeł. to zapewnia latwy dostęp do kadłuba

Obrazek

co pewnie zasakakujące, malowanie zacząłem od nałozenia srebrnego podkładu na powierzchnie w oryginale metalowe

Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Gucio z rumunii

Post autor: KFS-miniatures »

malowanie zacząłem od miescowego preszejdingu i pomalowania białych pasów szybkiej identyfikcji. na przemian meandry białej i offwifite

Obrazek
Obrazek

przy okazji odpowiednią mieszanka strzeliłem żywiczne wydechy

Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Gucio z rumunii

Post autor: bohdan »

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KFS-miniatures”