The Deer 1/48

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

The Deer 1/48

Post autor: KFS-miniatures »

no dobrze, wypadało by otworzyć pierwszy warsztat w tym roku, i ostatni na tym forum..


Jeleniowate, pełnorożce (Cervidae) – rodzina ssaków z rzędu parzystokopytnych (Artiodactyla). Należą do niej zwierzęta o kostnym, pełnym porożu (w przeciwieństwie do rogów) ulegającym u większości gatunków corocznej zmianie. Przykładowi przedstawiciele to: renifer, mulak, mundżak, jeleń szlachetny, sarna, łoś, daniel, czy jeleń wschodni.

Obrazek

Jeleniowate zamieszkują lasy, lasostepy, tereny bagniste i tundrę wszystkich kontynentów poza Australią, gdzie niektóre gatunki zostały introdukowane. Żyją na równinach i w górach. Niektóre gatunki przystosowały się do życia w agroekosystemach sąsiadujących z lasami
Poroże u wszystkich prawie gatunków (z wyjątkiem reniferów) występuje tylko u samców. Stanowi oręż niezbędny bykowi do obrony i w walce o samice podczas godów.

Już jakiś czas temu stałem sie posiadaczem zestawu waloryzacyjnego firmy Monkey Businness. To bardzo ciekawa konwwrsja, pozwalająca na zbudowanie całkiem realistycznej miniatury jelenia w skali 1/48. Problemem było zdobycie materiału mogącego posłużyć jako baza do ptac, ponieważ wódka zazwyczaj jest zakręcana metalowymi kapslami. NIemniej jednak przełom grudnia i stycznia stał wymagał upodlenia, totez siłą rzeczy stałem się posiadaczem prawie idealnego korka. wiem, ze jest to wersja nie do konca zgodna z dokumentacja oraz schematem montażu, ale nie zwracam uwagi na takie detale, ponieważ buduję dla przyjemności posiadania kolekcji.

Obrazek

prace zacząłem od dokładnej analizy detali z zestawu waloryzacyjnego, oraz sprawdzeniu, czy nie pojawiają się jakieś problemy z dopasowaniem ich do korka

Obrazek

Pozwólcie, że ograniczę się do krótiego podsumowania prac nad budową, ponieważ kilka periodyków branżowych zgłosiło się do mnie z pytaniem o możliwośc publikacji warsztaty 9a zatem głupio było by pokazywać ich przebieg w internecie). Poprzestane zatem jedynie na stwierdzeniu, ze o ile cały sestaw był dośc skomplikowany, to jednak jego twórczy zadbali o doskonałe dopasowanie do korka. Oczywiście stara zasada- trzy razy dopasuj, dopiero potem montuj przy takim przedsięwzięciu była kluczowa, ale przyznacie, ze efekt finalny potrafi zrekompensować wszelki nakład pracy:

Obrazek

czekam na pochlebstwa!
Mecenas/Kolekcjoner
Posty: 289
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 20:39
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: The Deer 1/48

Post autor: Mecenas/Kolekcjoner »

o to takie inne...
ma głęboką treść...
czyste i proste w formie...
Awatar użytkownika
Bercik
Posty: 294
Rejestracja: pt 29 cze 2012, 21:45

Re: The Deer 1/48

Post autor: Bercik »

Wchodząc do lasu ujrzałem go w cieniu
Krzyknąłem w strachu "Jeleniu, Jeleniu!"
Byłem tuż obok, gdy na mnie łypnął.
Nastawił rogi i groźnie ryknął.
Przechodzień z lasu mnie uratował.
Duszę jelenia w korku zachował.
Obrazek
rollingstones
Posty: 219
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 11:35

Re: The Deer 1/48

Post autor: rollingstones »

Zgubiłem się
Zostałeś rogaczem ? i to taka małą manifestacja
czy osiągnąłeś absolut i wyjebałeś się sam z własnego forum?
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: The Deer 1/48

Post autor: trl »

Jak żywy. Liczę na dodatkową sesję foto w plenerze.
Obrazek
pl / en / fb
Awatar użytkownika
PawelG.
Posty: 720
Rejestracja: śr 05 gru 2012, 15:58

Re: The Deer 1/48

Post autor: PawelG. »

Wszystko fajnie, ale może dodasz jeszcze trochę "łosia" do tego jelenia...
Pzdr Paweł
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: The Deer 1/48

Post autor: bohdan »

Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: The Deer 1/48

Post autor: tankmania »

Ma momenty ten transwestyta.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: The Deer 1/48

Post autor: bohdan »

przypomina się dowcip o łosiu który był pedałem dżentelmenem
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: The Deer 1/48

Post autor: fragles »

Mógłbyś dać fotogramy zrobione na dworze/polu w świetle naturalnym?
I jeszcze fotogramy od tyłu i od spodu, na tle chmur (bo nie ma)? Chodzi o szczegóły anatomiczne, jak odtworzone.


PS. Pochlebstwa?! Za jeden fotogram na białym tle?! Zrób na czarnym, będzie poroże lepiej widać. 8-)
Ostatnio zmieniony pn 06 sty 2014, 11:47 przez fragles, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „KFS-miniatures”