GBT-49 Grizzly Tank

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: KFS-miniatures »

tak dla odmiany cos dla odmiany..
32mm. żywica. PRODOS GAMES

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

mam ambiwalentne odczucia. po pierwsze widac, ze odlewacz ma poczucie estetyki jak przecietny użytkownik modelworku, bo tak odstrzeczajacych wlewów dawno nie widziałem. po drugie guma pocięta jest tak, ze naprawde trzeba pilnować zeby się ładnie zeszła przed zalaniem żywicą. na to jednak nie zwrócono uwagi. trzecia sprawa, o ile dzieki zastosowanej technologii powielania, eleemntów do montazu jest niewiele. ale to jedyny aspekt, w którym wykożystano mozliwosci żywicy. bo model zaprojektowany jest tak, jak by miał udawać plastik, ze wszystkimi ułomnościami rzeczonego.. zmarnowany potencjał.
prócz przesunięc, jest kilka nieznaczących bąbli. ale po odcięciu szkaradnych kostek wlewowych dało się to poskłądac na sucho do takiego stanu:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: bohdan »

Będzie rozpierducha i jazda bez trzymanki? Kolorowa rapsodia?
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: KFS-miniatures »

jeszcze nie wiem co bedzie. chce połaczyc konwencję, w jakiej zwykle sa malowane takie wynalazki z nieprestiżowymi technikami
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: Marek Cz. »

Odnoszę niemiłe wrażenie że wszystkie gamingowe "modele" nie spełniają modelarskich oczekiwań. Marna jakość za wysoką cenę.
Ale jest za to szansa na widowiskowe malowanie...
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: KFS-miniatures »

ja oczywicie wiem, jaki jest rend w modelac do gier. ale uwazam, z t niwyorzystano potencjału żywicy, nawet w kontekscie jakosci wtryskó w tej branzy. co wiecej, choc moze w tym moelu jest nacznie mniej roboty ze skleaniem, to ze względu na miejscami niestaranny odlew jest w piździec roboty z obróbką. zaryzykował bym twierdzenie, ze moze nawet wiecej, niźli było by ze sklejaniem modelu z wieloma elementami. mnie żywica nie straszna, ale niesmak pozostał..
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: KFS-miniatures »

DOŚĆ WYPACZENIOM! jak bym nie miał odorbiny doświadczenia w walce z zywicą, to bym chyba rzucił w kąt, albo posklejał po mnakowemu. a tak, trzeba troche pozalewac cyjanoakrylem i posiłowac sie

Obrazek
Obrazek
Obrazek

pzy tym wszystkim bąble to najmniejszy problem. i przynać uczciwie trzeba, ze prawie ich nie ma

Obrazek

inna sprawa, ze niemała czesc gąsienic trzeba było solidnie wyszlifowac, bo miały przesunięcia rzędu 0.5mm
a skoro przy przesunięciac jesteśmu.. następne w kolejnsci do ogarnięcia jest to:

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: Marek Cz. »

O jasny gwint, przesadzili. Ja bym sześć razy rzucił o ścianę albo oddał do reklamacji.
Zastanawiam się czy jest sens z tym walczyć i poprawiać te wszystkie idiotyczne przesunięcia, skoro klient za grube pieniądze taki szit kupuje to niech tak ma :D
Trzymię kciuki i życzę szybkiego dotarcia do etapu malowania.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: GBT-49 Grizzly Tank

Post autor: KFS-miniatures »

ogarnąłm kadłub i ukłąd jezdny. na gargantuiczne szpary między rzeczonymi mam wyjebane. są w miare symetryczne, wiec mogę udawać, ze tak ma byc

Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KFS-miniatures”