RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: KFS-miniatures »

na każdym zebraniu jest tak, że ktoś musi zacząc. a ja naprawde ten model mam zamiar zrobić.. zatem przypomnijmy

no to teraz będą tylko brawa, bo model maszyny polskiej konstrukcji. mało tego- parszywy zestaw z epoki słusznie minionej, a pielęgnowanej we wspomnieniach modnym ostatnio stylem wintydź. tylko nie skonczyć, jak wiemy, to będzie jednoznaczne z okryciem się hańbą.
Prosto z pudła będzie.. z takiego:

Obrazek

w środku całe trzy wypraski

Obrazek

z wysokiej klasy nadlewkami i innymi parchami

Obrazek

a elementy przeźroczyste to są takie tylko z nazwy

Obrazek

Zaczałem od sklejenia szoferki. trzy elementy na krzyż, choć nie da sie ukryć, że wyciete z wypraski miały ze dwa razy wiekszą gramaturę, niż po obróbce, szlifowaniu i doprowadzeniu do w miarę akceptowalnego kształtu.
Nie inaczej jest z kadłubem. tu dodatkowo trzeba niemal na nowo wytrasowac linie drzwi i granice blach

Obrazek

Rzutem na taśmę zabrałem się za wyprowadzanie oszklenia- najpierw to trzeba dobrze przeszlifować będzie..

Obrazek

Zresztą w tej miniaturze to co krok atrakcja. dopasowanie połowek kadłuba będzie czasochłonne

Obrazek

uznałem, że wnętrze nawet po przepolerowaniu oszklenia nie będzie przesadnie widoczne, zatem przyłoże do jego wykończenia atencję adekwatną do ekspozycji. zatem- byle by nic nie raziło i nie rzucało się w oczy.. wnętrze zalałem cyjanoakrylem i wyfrezowałem 'na gładko'. kolejnym krokiem było wyrównanie profilu i ścianek obydwu połowek kadłuba, tak by zminimalizowac koniecznośc szlifowania po ich sklejeniu.
Na tak przygotowane elementy położyłem ciemny szary- jako podkłąd i kolor bazowy zarazem
zdjęcia wrzuce jak kupię baterie do aparatu
Kuba Galicki
Posty: 1
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:32

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: Kuba Galicki »

Ło Panie.. toż to model grubo starszy ode mnie.. chce to zobaczyć :)
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: KFS-miniatures »

no niestety, nakłąd pracy niezbedny do bydowy tej miniatury jest odwrotnie proporcjonalny do jej gabarytów.. ale się zawziąłem i uparłem, ze go zrobię do konca
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: Siara »

Teraz to honor Ci nie pozwala sie wycofac, rekawica rzucona...
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: Tomasz Mańkowski »

KFS-miniatures pisze:no niestety, nakłąd pracy niezbedny do bydowy tej miniatury jest odwrotnie proporcjonalny do jej gabarytów.. ale się zawziąłem i uparłem, ze go zrobię do konca
Masochista... nie masz innych ( tzn. bardziej sklejalnych ) tematów ?
Lepiłem to-to w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku... jak to było "nowe"...
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: Arkady72 »

KFS-miniatures pisze:a mam taki chytry plan i cel w sklejeniu tego czegos.
Jaki?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: KFS-miniatures »

a, ie będe pisał, bo i tak nikt nie uwierzy. jak skonczę, i chytry plan się ziści to damznać..
Awatar użytkownika
Slash2
Posty: 620
Rejestracja: wt 12 mar 2013, 15:46

Re: RWD-6 ZTS Plastyk 1/72

Post autor: Slash2 »

Regularnie podglądam. kiedy kontynuacja?
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „KFS-miniatures”