"Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Moderator: Piotr Koperski

Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

"Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Takie sf sobie wymyśliłem kadłub kt + pak44
Gdy dostałem model wyglądał tak :
Obrazek
Obrazek

Kadłub oraz armata gotowe. Wyrób trumpetera delikatnie mówiąc słaby. Przy kadłubie dodałem trochę blaszanych uchwytów itp, resztki 1 warstwy zimmeritu, jakieś narzędzia, muszę dodać jeszcze kabel do lampy. Teraz pozostało wystrugać plandekę pod paka.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Jak widać na zdjęciach są widoczne jakieś paprochy. Próbowałem to czyścić ale efektu zero. Macie jakieś pomysły?
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Platforma pod paka gotowa i pospawana.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 241
Rejestracja: ndz 01 lip 2012, 17:01
Lokalizacja: Newry NI

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Seb »

wygląda cokolwiek groteskowo, mam wrażenie, że KT fiknie zaraz kozła :(
Pzdr Sebastian
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: tankmania »

Ja tam lubię takie "wynalazki".


Bathin pisze:wygląda cokolwiek groteskowo, mam wrażenie, że KT fiknie zaraz kozła :(
Życie czasem robi niespodzianki. ;)
http://en.wikipedia.org/wiki/File:2B1_oka.jpg
Slash

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Slash »

Mnie najbardziej rozwala, że ludzie biorą się za takie przeróbki, ale nie mogą się doczekać najlepszego - zabawy w malowania co do których nikt nie może się dojebać no bo to wolna amerykanka czy jak kto woli panzerwaffell'46. Więc każdy odpuszcza sobie przedział bojowy, lepiej go zasklepić byle płytą, na pewno jej nie zerwie przy strzelaniu ze 128mm. Przepraszam za najazd, ale jakoś tak mi się samo napisało ;)

Tank tylko zobacz, że to co zarzuciłeś, ma nisko osadzoną tę rurę wod-kan i raczej strzela w niebo więc siła odrzutu nie rozchodzi się po iluś płytach, spawach frywolnie połączonych. Do tego tutaj tę 'nadbudówkę' by ścinało do tyłu. Poza tym zdaje się z Oki szybko zrezygnowano po kilku strzałach :)
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Ale o co chodzi? Takie cudo mogło ważyć prawie tyle co normalny KT z wieżą. Poza tym to projekt sf ale wykonany poprawnie pod względem merytorycznym.
Slash z całym szacunkiem ale zobacz sobie jak to jest wykonane. Pewnie, że jej nie zerwie bo niby z jakiej paki? Wiesz.. jak jesteś taki dociekliwy to wszystko sobie można policzyć :twisted:
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: tankmania »

Slash pisze:Mnie najbardziej rozwala, że ludzie...
Nie masz czasem wrażenia, że życie Ci przecieka między palcami...? :twisted:


Piotr Koperski pisze: Wiesz.. jak jesteś taki dociekliwy to wszystko sobie można policzyć :twisted:
Oporopowrotnik proszę ująć w tych obliczeniach. ;)
Slash

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Slash »

Oh, Tanku nawet nie wiesz ile mi naprzeciekało i ile jeszcze naprzecieka między palcami ;)

Ze ścinaniem bardziej chodziło mi oto, że odrzut działa wzdłuż pojazdu, a nie jak w wynalazku od Tanka w dół. Może by i działka nie zerwało, ale ze strzelaniem po bokach byłby problem. No, a najbardziej mi chodzi o to, że Tygrys jeździ z pustą przestrzenią w środku. W sumie wątpię żeby ktoś tak to zrobił. Jedynie montując w T-34 przyduża luśnię wyszło im T-34 D-30, no ale przedziału bojowego w teciaku jak na lekarstwo. W tygrysie myślę, że jest więcej miejsca. Boki w sumie rozegrałeś fajnie. Ciekawiej by było jakby po obrysie dodanych boków, korzystając z przestrzeni przedziału bojowego zrobić w środku coś al'a środkowa część pudełka po zapałkach i w tym osadzić PaKa. Załoga by się pewniej czuła, a i pojazd byłby praktyczniejszy.

Zaskocz nas malowaniem.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: KFS-miniatures »

Piotr Koperski pisze:Ale o co chodzi? Takie cudo mogło ważyć prawie tyle co normalny KT z wieżą. Poza tym to projekt sf ale wykonany poprawnie pod względem merytorycznym.
no nie do konca. po grzyba zasłonięty jest silnik, skoro i tam zaraz bedzie robił osłabaijące konstrukcje całek nadbudówki inspekcje?
bo i czemu boki nadbudwy przyspawane są do błotników mocowanych na cztery śruby? nie mówiac o pancernym zimmericie, idealnie zeskrobanym do granicy dodatkowego pancerza i niewrazliwym na wysokie temperatury podczas spawania..

tez lubie takie wynalazki, ale nie przepadam, jak sie ktos upiera, ze są poprawne, jak mają wyglądać przede wszystkim fajnie, a dopiero później mądrze
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: "Kummersdorf freak" - Trumpeter/Tamiya 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

W przeciwieństwie do t-34 D-30 chciałem pojazd przebudowany na szybko, jako mobilna platforma pod Pak'a. Oczywiście, w rzeczywistości platforma na pewno powstałaby w oparciu o solidny stelaż z profili C, powiedzmy 250-ek. Ale jakoś nie miałem serca odtwarzać konstrukcji, która i tak zostałaby zabudowana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piotr Koperski”