Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Moderator: Piotr Koperski

Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Mój ostatni model. Głównym celem prowadzenia relacji na forach było tzw lokowanie produktu. Miałem trochę związane ręce bo trójka idzie do klienta.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: Czarny »

Piękny tylko czemu przy całym brudzeniu ten pokrowiec taki czysty?
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Milo, że Ci się podoba. Pokrowiec już trochę przykurzyłem ;)
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Na co? Ogólnie na model czy na pokrowiec?
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: KFS-miniatures »

..na pokrowiec.
dziś już idę soac, ale jutro chętnie pogadam o pigmenatch na tym modelu. nie podobaja mi się. widać, ze pigmenty poprzylepiane w róznych miejscach. wadą w moim odczuciu jest to, ze widać, ze to poprzyklejane pigmenty..
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Gościu chciał lufę z pokrowcem od początku więc (chyba :D ) jest zadowolony. Okey jutro pogadamy o tych pigmentach ;)
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: tankmania »

Ja tam nie widzę "poprzylepianych" pigmentów, z wyjątkiem tych które imitują kurz, ale to właśnie chyba ma tak wyglądać...

Gdyby nie niemiecki, gdyby nie druga wojna to by mi się b. podobał.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: KFS-miniatures »

otóż, pigmenty w dwóch miejscach mi sie nie podobają. pierwsze z nich to zakamarki plandeki na płycie nadsilnikowej. to nie wygląda jak kurz czy pył, a raczej jak by ktoś rzucił szufle swierzej, wilgotnawej ziemi na całosc a potem ręką zgarną w zalamania szmaty. tak samo to wygląda na zielonym zawniątku obok plandeki. moim zdaniem błedem jest pozostawienie struktury pigmentów je rzeba było tam połozyc zdecydowanie bardziej subtelnie, wetrzeć. innymi słowy, to wygląda jak pigment nałożony na miniature, a nie jak miniatura z imitacją brudu.
drugie miejsce, na które zwróciłem uwagę to panierka na kołach. tu nie mam żadnych zastrzezen do strony technicznej. dziwnie jednak wygląda to, że im bardziej eksponowana powierzchnia tym wiecej 'strukturalnego' błota na niej. to szczególnie widac na kołach napędowym i napinającym. zakamarki i wnętrze są przykurzone jedynie, a strukturalny, wielobarwny brud pojawia sie w miejscach, z którch najszybciej znikać powinien, bo na przykład zdejmą go gałezie krzaka, przez który pojazd przejedzie.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Panzer III ausf. N 501 sPzAbt. Dragon 1/35

Post autor: tankmania »

KFS-miniatures pisze:otóż, pigmenty w dwóch miejscach mi sie nie podobają. pierwsze z nich to zakamarki plandeki na płycie nadsilnikowej. to nie wygląda jak kurz czy pył, a raczej jak by ktoś rzucił szufle swierzej, wilgotnawej ziemi na całosc a potem ręką zgarną w zalamania szmaty. tak samo to wygląda na zielonym zawniątku obok plandeki. moim zdaniem błedem jest pozostawienie struktury pigmentów je rzeba było tam połozyc zdecydowanie bardziej subtelnie, wetrzeć. innymi słowy, to wygląda jak pigment nałożony na miniature, a nie jak miniatura z imitacją brudu.
Onegdaj, gdy moja ciotka nieboszczka mieszkała w Sopocie to byłem częstym bywalcem okolicznych plaż. Jak wiatr przywiał po piachu to właśnie idealnie tak wyglądały wszelakie bambetle.
Chyba, że to nie jest Afryka, bo ja się na Germańcach kompletnie nie znam...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piotr Koperski”