E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Moderator: Piotr Koperski

Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: ROMAN »

Zadam Piotr może głupie pytanie ale ostatnio widzę dość intrygujące malowanie polegające na wyodrębnieniu jaśniejszym kolorem pewnych elementów. Może ja czegoś gdzieś niedoczytałem na forach lub przeoczyłem, ale czemu to ma służyć ? I czy to ma jakąś nazwe takie wyodrębnianie?
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: KFS-miniatures »

złe fora oglądasz; chyba ze juz innymi jednostkami czasu operujesz i 'ostatnio' znaczy w twojej nomenklaturze jakies 3 lata
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Kamil ma rację - od dłuższego czasu ten trend jest używany przez różnych modelarzy. Ja tam się nie znam ale wydaje mi się, że zapoczątkował to Adam Wilder albo Mig. Wypuścili wtedy wspólnego DVD o modulacji na przykładzie jagdtigera. Czemu ma to służyć? Hmm jakby nie było to modelarstwo polega na oszukaniu ludzkiego oka - modulacja pozwala oszukać oko w większym stopniu, model ma być bardziej przestrzenny i atrakcyjny. Ale to tylko moja opinia ;)
Sama technika jest pokazana bardzo dobrze zaprezentowana w wątkach Sergiusza na planetarmor (panther D, stug III ausf. G).
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: ROMAN »

Dzięki za informacje. Samą modulacje to doskonale rozumiem, jak wspomniałem chodziło mi tylko o jaśniejszokolorowe kikuty. A co do Miga i Wildera to faktyczne mogłem przeoczyć bo nigdy się na nich nie wzorowałem.
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Zostały do zrobienia gąsienice i szeroko pojęte brudzenie.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 241
Rejestracja: ndz 01 lip 2012, 17:01
Lokalizacja: Newry NI

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: Seb »

Musiały się jakieś kamienie dostać pod podstawę wieży.
śmiesznie te wszystkie jasne cycki wyglądają.
Pzdr Sebastian
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

Bathin pisze:...śmiesznie te wszystkie jasne cycki wyglądają.
Ja tam lubię cycki 8-)
Awatar użytkownika
_iceboy
Posty: 139
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 16:24
Lokalizacja: Konin/Warszawa

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: _iceboy »

ale chyba gdy na końcu ciemnieją?

fajnie to wygląda gdyby nie te oczojebne kółka, no i miniowe kółko musi być :twisted:
Bo tak i już.
Slash

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: Slash »

Oczywiście wszystko kwestia gustu. Tylko, że taka modulacja chyba traci na swoich bardziej praktycznych względach. Przy tych rzeczonych cyckach to ciężko dopatrzeć się jakiegoś zróżnicowania kolory na reszcie. No ale przynajmniej teraz nawet w pół mroku nie ma wątpliwości, modulacja jest ;)
Piotr Koperski
Posty: 89
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 00:55

Re: E-50 Standardpanzer [SF] Trumpeter 1/35

Post autor: Piotr Koperski »

_iceboy pisze:...gdyby nie te oczojebne kółka, no i miniowe kółko musi być :twisted:
Cały piaskowy byłby zbyt monotonny biorąc pod uwagę, że brak osprzętu itp.
Slash pisze:Oczywiście wszystko kwestia gustu. Tylko, że taka modulacja chyba traci na swoich bardziej praktycznych względach. Przy tych rzeczonych cyckach to ciężko dopatrzeć się jakiegoś zróżnicowania koloru na reszcie. No ale przynajmniej teraz nawet w pół mroku nie ma wątpliwości, modulacja jest ;)
Powiem tak, na żywca modulacja jest widoczna mimo tego, że jest dosyć delikatna w porównaniu do niektórych prac. Za parę dni wpadnie w moje ręce porządny aero - nareszcie!!! - to będę mógł dalej zgłębiać tajemnice tej techniki :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Piotr Koperski”