Schneider 120 mm [scratch]

Moderator: Jendrass

Jendrass
Posty: 37
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 20:36

Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: Jendrass »

Witam

W przerwie między konikami do zaprzęgu wróciłem do nieco zapomnianego tematu czyli armaty Schneidera kal. 120 mm wz. 78/09/31.
Tutaj krótko na temat armaty:
http://www.weu1918-1939.pl/artyleria/ar ... bange.html
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Armata docelowo na kołach ogumionych (DS) przystosowana do ciągu motorowego. Koła, które widać na zdjęciu pochodzą z zestawu Schneider wz 1897 RPM i nie są docelowe :) Ciągnik - nie wiem czy będzie to "etatowy" C4P czy wybiegający nieco w przyszłość ciągnik gąsienicowy PZInż 152 (na zdjęciu PZInż 152 z haubicą Schneider kal. 155mm)
Obrazek
Obrazek
Porównanie wielkości. Armata 02/26 "prawosławna" i Schneider 120mm.
Obrazek
Obrazek

W tej chwili szpachlowana armata przesycha, w weekend zeszlifuj ją i do malunku.
Armata będzie gładkozielona, poza tarczą w kamuflażu.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: tankmania »

Fajny, wygląda ładnie i czysto zrobiony.

Jendrass pisze: Ciągnik - nie wiem czy będzie to "etatowy" C4P czy wybiegający nieco w przyszłość ciągnik gąsienicowy PZInż 152 (na zdjęciu PZInż 152 z haubicą Schneider kal. 155mm)
Idź na całość... :lol:
Jendrass
Posty: 37
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 20:36

Re: Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: Jendrass »

tankmania pisze:Fajny, wygląda ładnie i czysto zrobiony.
Idź na całość... :lol:
Dzięki !
Nie ma co szaleć, w szafie mam 2 PZInż 152 do sklejenia i podzespoły do 2-3 C4P, do emy starczy ;)
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: Panzer »

Jendrass pisze:wybiegający nieco w przyszłość ciągnik gąsienicowy PZInż 152
Czy aby na pewno w przyszłość? :D
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Jendrass
Posty: 37
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 20:36

Re: Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: Jendrass »

Ok, był prototyp (jeden tylko ?!) ale cała seria PZInż 140/152/160 nie została zatwierdzona do produkcji :)
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: Panzer »

Bo projekt był do dupy i nie perspektywiczny :) Na dobrą sprawę to był krok wstecz w temacie ciągnika. Jednak perspektywiczne były wozy półgąsienicowe.
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
Jendrass
Posty: 37
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 20:36

Re: Schneider 120 mm [scratch]

Post autor: Jendrass »

Panzer pisze:Bo projekt był do dupy i nie perspektywiczny :) Na dobrą sprawę to był krok wstecz w temacie ciągnika. Jednak perspektywiczne były wozy półgąsienicowe.
Czy był do dupy jednoznacznie bym nie przesądzał. Spełniał zakładane osiągi i był sprawniejszy w terenie niż inne wozy. Jednak z pewnością na nasze możliwości zbyt wymagający technicznie i kosztowny w produkcji. Równie dobrze, można tak samo powiedzieć o wozach półgąsienicowych (PZInż 202/222) - że były do dupy (a technicznie na pewno nie były), bo WP zdecydowało się ostatecznie na serię ciągników typowo kołowych z rodziny PZInż 3XX ;)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jendrass`s PZInż”