K1A1 - Academy 1/35

Moderator: Przemek - MaXus

Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

Czas spróbować sił z nowym modelem. Wybór padł na koreańskie pudełko, dosłownie jak i w przenośni.
Z tego, co zdążyłem się zorientować, model wypada korzystniej w porównaniu z wypustem Trumpetera. W sieci można znaleźć dość szczegółową analizę zestawu, ja postanowiłem nie wdawać się w żmudną poprawę odstępstw w bryle (zresztą pewnie i tak nie zauważalnych dla 98% modelarskiej populacji) i ewentualnie skupić się na co poniektórych detalach.
Model, jak na razie nie przedstawia specjalnych trudności: szwy łączenia form niewielkie, podobnie przesunięcia, spasowanie również OK.
Ponieważ w planach będzie skromna 'poligonowa' podstawka, mój drugi czołg postanowiłem wyposażyć w pracujące zawieszenie:

Obrazek

Druga z modyfikacji, to poprawa wyglądu tylnych żaluzji, zdjęcie w trakcie prac:

Obrazek

Jak widać, idealnie nie jest, ale pocieszam się, że doda to tylko naturalności rzeczonemu elementowi ;)
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

W sumie nic szczególnego, ale daję znak życia.
Jak na razie: wstawienie żeberek

Obrazek

nawiercenie wyrzutników do stawiania zasłony dymnej

Obrazek

mała waloryzacja obu stanowisk strzeleckich oraz karabinu sprzężonego z lufą, łopaty i ... na razie to wszystko

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

W zasadzie budowa modelu bliska końcowi, zostało kilka detali i gąsienice. Lusterka będą opuszczone, światła, odblaski do zrobienia.

Podorabiałem imitacje owinięcia niektórych elementów jakąś tam taśmą, nie wiem, w jakim celu 'chłopaki' ją stosują, może, żeby palce się nie ześlizgiwały podczas (w/z)łażenia?
Skorygowałem prawą stronę kosza na dodatkowe bagaże - zestawowa część była zbyt niska.
Pocieniłem ścianki wizjerów włazu kierowcy.
Dorobiłem drugą podstawkę anteny i je same (rozciągnięta ramka).
Przerobiłem na bliższe oryginałowi jedne z końców mocowania lin.
Dodałem do kanistrów paski stabilizujące z uchwytami.
I na koniec, najbardziej widoczne - dorabiany kosz, na ekstra skrzynki, tudzież kanistry.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

Strasznie czasochłonna "zabawa" to dla mnie była:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

Doszły kalki, wash, wstępnie pomalowane gąsienice, oszklenie (światła, odblaski, wizjery), anteny, 'robią się' jeszcze pakunki, liny i podstawka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

Re: K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Arcturus »

Nie kusiło Cię pociągnąć go jakimś filtrem po całości? Żaden ze mnie ekspert, szczególnie od pancerki, ale wydaje mi się że dobrze by mu to zrobiło. Jak na razie jest fajny, ale trochę "papierowy" - filtr zmniejszyłby kontrasty między kolorami tego bardzo ciekawego kamuflażu.
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: K1A1 - Academy 1/35

Post autor: Przemek - MaXus »

Oczywiście, na pewno będą jakieś zabiegi, powoli szykuję podstawkę i w zależności, co mi tam wyjdzie, model będzie do niej wkomponowywany.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przemek - MaXus”