w paździerzowym lesie

W paździerzowym lesie.

Moderator: TGMJ

Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

w paździerzowym lesie

Post autor: TGMJ »

Tytułem wstępu - prezentowany poniżej ludzik (będący pierwszym podejściem do malowania tak po 2 latach przerwy - a rodzący się w bólach od miesięcy 7 - mówiąc delikatnie nie jestem demonem prędkości) to produkt firmy Tommy's War przedstawiający szeregowego BEF (najprawdopodobniej jedni z najlepszych zawodowców w dziejach) z 4th Battalion Middlesex Regiment, z okresu walk w rejonie Mons w 1914.
Figurka składa się dobrze (generalnie z 4 które mam żadna nie sprawiała w tym względzie problemów - chociaż potrafią zdarzyć się błędy merytoryczne), paćkana Vallejo.
Z luźnych uwag - w przypadku tych figurek nie należy się kierować malowaniem pudełkowym.
BTW jak ktoś ma pomysł jak poprawić jakość wykonywanych zdjęć to chętnie przeczytam na PW.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Prawda - wytarcia to efekt wycieczki PKP - zostaną poprawione przy okazji malowania kolejnej kukiełki.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Tommy goes to war

Post autor: tankmania »

Wyglądają na fajne, tylko moim zdaniem za bardzo widać granicę cieniowanych kolorów. Jakbyś kolorem "bazowym", ale bardzo rozcieńczoną farbą i ledwo wilgotnym pędzlem (farba prawie woda, a pędzel zamoczony i wytarty kilka razy o chusteczkę, do tego stopnia, że wydaje się, że w ogóle nie maluje) przejechał kilka/naście razy po granicy kolorów to zrobisz bardziej "miękkie" przejścia.

Nad zdjęciami musisz popracować, ale myślę, że lepiej będzie jak sam zobaczysz czyje Ci się podobają i napiszesz żeby wytłumaczył jak je robi.
Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

Re: Tommy goes to war

Post autor: TGMJ »

figurki jakoś szczególnie bronić nie mam zamiaru - np przy stosowaniu metody Ortiza do ciałka to tak w połowie przypadków wychodzi mi taki meksyk jak tutaj - zauważyłem, że dużo zależy od rzeźby ryjka - to akurat granice kolorów zdecydowaniu uwypukliło magiczne połączenie mojej nieumiejętności wykonywania fot + agresywna zabawa w programie do obróbki
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Tommy goes to war

Post autor: tankmania »

TGMJ pisze:figurki jakoś szczególnie bronić nie mam zamiaru - np przy stosowaniu metody Ortiza do ciałka to tak w połowie przypadków wychodzi mi taki meksyk jak tutaj - zauważyłem, że dużo zależy od rzeźby ryjka -
Ortiz za byle jaką rzeźbę się nie weźmie do malowania. Zrobiłby publiczne samobójstwo. Niektóre figurki same się malują, a inne są wręcz niemożliwe do pomalowania.
Ja wolę Ernesto Reyesa, dużo odważniejszy z kolorami i się rozwija, Ortiz to już chińska maszynka do malowania.
Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

Mad minute

Post autor: TGMJ »

Ok kolejny ludek z Tommy's War - i dalej Mons 1914 - ten jest dopiero na samym początku drogi - jeszcze nawet nie został wyszlifowany do końca - ale, że będzie robiony z prawie całą resztą kolegów to dostał już swój temat.
Obrazek
Ps - Robert dzięki za pomoc przy zdjęciach
Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

before the storm

Post autor: TGMJ »

Ostatni z pierwszej partii radosnych wojaków z Tommy's War - kolejni będą wchodzić do akcji w ramach uzupełnień ;)
Figurka przedstawia artylerzystę z RHA tak jak mógł wyglądać np w trakcie walk w Nery (gdzie 3 artylerzystów zdobyło VC)
To był pierwszy ludek który "dokumentacyjnie" dał mi w kość - więc w stanie ze zdjęć leżakuje tak od listopada - ale mam nadzieję skończyć go do rocznicy na 1 września.
Obrazek
Obrazek
teraz tylko rozgryźć zależności w tym dziwacznym programie do obróbki i może w końcu będzie dobrze ;)
Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

Re: Mad minute

Post autor: TGMJ »

coś się tam dzieje
Obrazek
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Mad minute

Post autor: tankmania »

TGMJ pisze:coś się tam dzieje
Coś czuję, że ćwiczyłeś w ukryciu. ;)
No i zdjęcia czytelne.
Awatar użytkownika
TGMJ
Posty: 164
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 01:27

Re: Mad minute

Post autor: TGMJ »

głównie to ludzi o robienie zdjęć molestowałem :oops:
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Mad minute

Post autor: Korowiow »

Molestant :lol: Ludzik ładny
ODPOWIEDZ

Wróć do „TGMJ”