Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Moderator: Robert P

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: KFS-miniatures »

Czarny pisze:że nie dawałem rady się schylić żeby zawiązać sznurówki.
nie zwalaj na osę. to przez brzuch
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Robert P »

Czarny pisze:Ta królowa to stała czytelniczka portalu scalefun która dziabnela cię w nogę żebyć nie mógł od warsztatu odejśc tylko klepał swojego stukasa
Całkiem możliwe. Siedziała sobie na krześle, a ja usiadłem na nią. Strach pomyśleć co by było, gdybym usiadł na nią centralnie...takie szczęście w nieszczęściu
Czarny pisze:nie dawałem rady się schylić żeby zawiązać sznurówki.
ale chociaż mogłeś wygodnie siedzieć :D
Czarny pisze:A ty ją jak zabiłeś.
Przecież widać....łeb jej odgryzłem
Czarny pisze:bo ci fajnie wychodzi
w moim mniemaniu nie bardzo.

Wczoraj mieliśmy rocznicę. Chciałem potem przysiąść, ale nie mogłem się doliczyć ile w końcu mam tych stukasów na warsztacie, to poszedłem spać. Rano psiknąłem mgiełką Surfacera na lotki, czy nie będzie niespodzianek i chyba wygląda dobrze. Chyba zaczynam desperacko szukać każdej chwili...Może w tym tygodniu uda mi się coś podciągnąć.

Sorki Czarny, że się tak zapytam, ale czy Ty tutaj jako Czarny to ta sama osoba co z linku? Niby miasto to samo...
http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t= ... ras#p75990
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Czarny »

tak, to ten sam Czarny
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Robert P »

Ha :D No to teraz się zastanowię, czym Ci nadepnąć na ambicję, cobyś zaczął tego Karasia i go skończył. Bo jak dla mnie, to świetny zrobiłeś początek, a temat jak dla mnie obowiązkowy.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Czarny »

Może cię pocieszy, że niedawno Karaś przywędrował z piwnicy z powrotem do domu i czeka w kolejce.
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Robert P »

Czarny pisze:Może cię pocieszy, że niedawno Karaś przywędrował z piwnicy z powrotem do domu i czeka w kolejce.
Pocieszy, jak zaczniesz robić i pokazywać co robisz :D

Ciężko mi idzie ze Stukasem...oj ciężko. Jak go skończę, to następny będzie jakiś Super Light...może z jakimiś naciągami albo coś.... :D :D

Wsadziłem nos w kadłub:

Obrazek

Ale przedtem, wsadziłem w nos żeberka chłodnicy, uprzednio pomalowane na stalowo

Obrazek
Obrazek

Ponitowałem, ale jeszcze nie do końca ogonek:

Obrazek
Obrazek

Za to skończyłem nitować stery poziome. Długo to nie trwało, ale żeby jeszcze nie było to takie czasochłonne :D Za duże kółka RB nabyłem. Dużo lepsze były by te mniejsze. Jak dla mnie oczywiście. Zdjęcia nie bardzo chciały wyjść, a nie chciałem pokazywać swoich "zdolnych" paluchów:

Obrazek
Obrazek

A teraz bawię się w ciągnięcie drutów. Jakoś Edek wydaje się nie tylko za płaski, ale i za ubogi

Obrazek

I wkleiłem te rurki z przodu, bo za często się gubiły
Obrazek
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Robert P »

Czy ktoś może wie, jakiego koloru były te przewody od Flaka jak na rysunku? Nigdzie nie mogę znaleźć, a mam wątpliwości czy były w kolorze dolnego kamuflażu.

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Robert P »

Witam po sporej przerwie,
Deficyt czasowy jest coraz bardziej bezwzględny. Ale jakoś się toczy do przodu. Oprócz ponitowania skrzydeł, zdjęć nie zamieszczam, bo....wszystko wyjdzie po pierwszym malowaniu, zabrałem się za wypełnienie dziury w miejscu reflektora. Hase w tym miejscu ograniczyła się tylko do szkiełka. Wyglądałoby to tak, że w ogóle by nie wyglądało. A że dostęp po sklejeniu skrzydeł byłby żaden, to podzieliłem sobie boczne ścianki na połowę:

Obrazek

I się nawet całkiem zgrało:

Obrazek
Obrazek

Jak się skrzydełka sklei, to się wyrówna miejsce łaczenia.
Chciałem zrobić reflektorek z wyciętego krążka, ale nie mam jeszcze tokarki w ręku, więc nie bardzo to wychodziło aby było okrągłe:

Obrazek

Niechcący zmierzyłem ramkę od oszklenia i wyszło, że ma dokładnie tyle ile potrzeba i wyskrobałem soczewkę:

Obrazek

I aby nie bawić się w polerowanie pod metalizer, to na bezczelnego przykleję wciśniętą folię aluminiową od kwiatków. Jest stosunkowo gruba 0,05mm i sztywna:

Obrazek
Obrazek

Docelowo ma być podobne do tego:

Obrazek

Została żarówka, ale żarnika robić nie będę :lol:

Ktoś wie, jaki kolorek był we wnęce tego reflektora?

I do następnego razu...
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: Rafał B »

A nie wygląda on przypadkiem jak RLM 02, ten kolorek?
...ja bym taki obstawił.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Ju87-G2 1/48 Hasegawa

Post autor: KFS-miniatures »

z tym reflektorem to kombinujesz jak koń pod górę..

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

po co robić płaski, skoro i tak jego tył widoczny nie będzie?
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert P”