T-72M2 Dragon 1/35

Moderator: Robert P

Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: Robert P »

Kumpel z pracy przyniósł mi coś takiego. Gratisowe jest, bo brakuje chyba jednego koła i czegoś tam jeszcze. Poza tym pomalowany pędzlem. Wziąłem, bo sobie pomyślałem, że dobry będzie na poligon doświadczalny w testowaniu wszystkiego. W końcu jakiś złom do tego muszę mieć.

Obrazek

Po otwarciu pudła:
Obrazek

Malowany pędzlem był:

Obrazek

Obrazek

Wieża obracana jest z ruchomymi włazami:

Obrazek

Szału z częściami raczej nie ma:

Obrazek

Leciwy jest:

Obrazek

I takie kolorki ma:

Obrazek

Te dopisane cyferki to chyba humbrole są

Jak zwalę farbę i poskładam do kupy to pokażę i wtedy zobaczymy co dalej.
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: Robert P »

Robert P pisze:Jak zwalę farbę
Nie wiem co to kuźwa jest za farba, ale Wamod od pół godziny tego nie rusza w ogóle, a i zarysować paznokciem też się nie da. Od żadnej naklejanej taśmy, nawet tej samochodowej, też nie chce się oderwać od plastiku.
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: timi »

w DOT zamocz
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: Robert P »

timi pisze:w DOT zamocz
A co to? Tak z ciekawości, bo Wamod zaczął to w końcu ruszać, ale chyba cała butla na to pójdzie. Podejrzewam, że to humbrol. Czy to możliwe, żeby takie mocne były?
Robert O.

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: Robert O. »

DOT to płyn hamulcowy ale wamod mam wrazenie ze jest mocniejszy
Awatar użytkownika
timi
Posty: 588
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 21:01

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: timi »

Wamodu nie próbowałem, bo do tej pory DOT zmywał elegancko wszytko co potrzebowałem
Dla pozostałych, gotowych uwierzyć na słowo, mam dobrą wiadomość – tak malować modele potrafi naprawdę niewielu. Zła wiadomość polega na tym, że stale komuś nowemu udaje się doszlusować do niewątpliwie elitarnej grupy prawdziwych artystów modelarzy.
Panie RAV, na szczęście, a może wręcz przeciwnie, Panu umożliwiono zostanie pospolitym gnojkiem. Powiedziałam, nie stać cię, nie odpowiada ci? Omijaj szerokim łukiem
Rafał B
Posty: 1703
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: Rafał B »

A krecik?
Mnie do tej pory wszystko kret ruszał, nie było mocnych, nawet na te stare Humbrole, które faktycznie inaczej się kiedyś kładły, lepsze były.
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: T-72M2 Dragon 1/35

Post autor: Robert P »

Zmyłem farbę, ale strasznie ciężko schodziła. Żeby było fajniej, robiłem to w pracy. Ale ze mnie kretyn, że ja wcześniej nie wpadłem na ten pomysł, że można sobie coś porobić w robocie i się z tym nie cackać w domu. Pomysł w sumie od fajnego gościa od okrętów w 1/700, co go w Bytomiu poznałem.

To teraz mam takiego figuranta do testowania:

Obrazek

i od czego zaczyna się tego malowanie? Bym go sobie malował w robocie, ale na razie w grę może wchodzić tylko pędzelkowanie, chyba że wcześniej przygotuję go natryskowo w domu, a potem pobawię się w pracy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Robert P”