F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: tankmania »

Lejgo_inc pisze: Na siłę.
No co Ty, Janusz się już brzydzi takimi działaniami. Myślę, że po prostu jakoś się z nią dogadał po dobroci. :lol:
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

tankmania pisze:Janusz się już brzydzi takimi działaniami
Kolego. Jako były górnik, jakbym Ci zaczął opowiadać jakie rzeczy zaprzeczające prawom fizyki robiliśmy na dole... :lol:
Dzisiaj musiałem dosztiklować (ciekawe ilu wie o co chodzi) dysze.
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Fujimi dość nonszalancko podeszła do rozmieszczenia paneli pod AiMy-54, szczególnie jeśli chodzi o tylne panele, nie wiem jak daleko je przykleić. Po przetrzepaniu dostępnej literatury, wychodzi na to, że tylny panel powinien sięgać tak jak to zaznaczyłem na czerwono i powinien wystawać odrobinę spod pocisku. Fujimi zaś proponuje mniej więcej tak, jak położona jest ta część powyżej i pocisk ma się kończyć równo z panelem:
Obrazek
Jak ktoś się orientuje... to poproszę.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: tankmania »

Pomoże to co?


Obrazek
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

tankmania pisze:Pomoże to co?
Nie bardzo. Tu nawet lepiej widać:
Obrazek
Widać jak daleko do tyłu sięgają panele i że wystają spod rakiet, praktycznie tak samo jak przednie.
Mnie bardziej chodziło o to, czy tak MUSIAŁO być. Fujimi nie daje wielkiego pola manewru, gdyż w miejscu gdzie te tylne pylony mają sięgać robi jakąś odstającą pokrywę, trzeba by to przerabiać. Nie chcę się z tym modelem aż tak cackać, ale troszkę mnie to mierzi.
Najbardziej bym się ucieszył gdyby się okazało, że tak jak daje Fujimi też mogło być, czy wręcz, że Iran takie stosował.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: tankmania »

Dla mnie też to wygląda tak jak zaznaczyłeś na czerwono. Mam jeszcze jakieś zbliżenia z samymi pylonami jak chcesz.
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Gdyby ktoś jeszcze ciągle przekopywał sterty materiałów w poszukiwaniu odpowiedzi ;) , to pylony i tak już zostały przyklejone. Za radą i fotą podrzuconą przez Tanka zrobiłem mniej więcej tak jak na większości zdjęć widać. Fineksy tylko położone.
Obrazek
Obrazek
Incydent:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaho63”