F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Eee. Przeceniacie ludzką głupotę.
Ja, też nie wiedziałem czy tak na postoju dysze mogą być przymknięte. Ale raczej bym nie podejrzewał, że ktoś, kto model kleił, nie zauważył różnicy w elementach odległych od siebie o centymetr! :lol:
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Wygrałem licytacje. F-14 jest już prawie mój !!!!! AAAAAAAA !!!
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Seba, coś to kupił model bez instrukcji?
Ja chciałem się pochwalić jak wyszły dysze, ale mimo serii zdjęć nie udało mi się "zajrzeć do nich" obiektywem. Albo zły kąt, albo zasłaniałem światło. Są na to jakieś sposoby???
Przed składaniem:
Obrazek
Po złożeniu lepiej mi się widzą. Choć nie omieszkałem skląć Airesa. Żeby zaprojektować trzy elementy i jeszcze blaszka miała większy obwód od średnicy dyszy???
Kadłub, z resztą też, na sucho fajnie wszystko pasowało, a teraz jakieś szpary, naciągać wszystko trzeba!
Jakieś fatum czy co???
Obrazek
....Czarny!
Ja wiem, że masz opanowane te wszystkie egipskie klątwy, ale odpuść koledze! ;) :lol: :lol:
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Jaho63 pisze:Seba, coś to kupił model bez instrukcji?
No wiesz, kupiłem model lekko zaczęty i bez instrukcji. Że bez instrukcji to wiedziałem, ale, że lekko zaczęty i z kilkoma połamanymi elementami to już bonus chyba jakiś..
Ale i tak się opłacało ,-)))
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Arkady72 »

Choć nie omieszkałem skląć Airesa. Żeby zaprojektować trzy elementy i jeszcze blaszka miała większy obwód od średnicy dyszy???
U Airesa to częsty wypadek przy pracy...
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: fragles »

Jaho63 pisze:Żeby zaprojektować trzy elementy i jeszcze blaszka miała większy obwód od średnicy dyszy???
Nie, żebym się czepiał - daleki od tego jestem! Ale doprecyzuj, o co Ci chodzi, bo jakoś tak nie bardzo rozumiem - przecież obwód zawsze jest większy od średnicy? Chyba nie da rady inaczej.
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Znaczy się na tej focie:
Obrazek
widać takie brązowe "ruszta"? Okrągłe. I owe "ruszta" powinny wleź do dyszy. Niestety obwód tych elementów (z blaszki), jest większy od średnicy dyszy (z żywicy), a powinno być odwrotnie. I dlatego ośmielam się nie zgodzić, że obwód zawsze musi być większy od średnicy. ;) 8-)
Nie dziwi mnie już, że ogólnie nie zawsze wszystko do siebie pasuje. Ale w tym zestawie Airesa, są trzy elementy na krzyż... Dlatego wypadałoby żeby pasowały. :)
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: fragles »

Jaho63 pisze:Niestety obwód tych elementów (z blaszki), jest większy od średnicy dyszy (z żywicy), a powinno być odwrotnie. I dlatego ośmielam się nie zgodzić, że obwód zawsze musi być większy od średnicy. ;) 8-)
Odwrotnie, tzn. Pi x d < d ? No dobra, jak tam chcesz. Tak też jest git, tylko żeby na modelu fajnie wyglądało.
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Fraglesiku, już kiedyś się spieraliśmy o "rachunki", i o ile pamiętam, miałeś rację. Ale tutaj po prostu nie rozumiem.
Złych określeń używam?
Bo chyba nie chcesz powiedzieć, że obwód każdej rzeczy, musi być większy, od każdej innej? Np. obwód serdecznego palca musi być większy od średnicy działa Yamato? ;)
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Od kiedy widziałem boje "Mariusza jarzyny ze szczeciny" z Airesowskim śmigłem do Junkersa to się takim rzeczą nie dziwie. Choć z drugiej strony jakość ich wyrobów jest świetna. Wszystko czyściutko odlane.Ostre.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaho63”