F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Napaliłem się na ten nowy model Hasy z otwartym hamulcem i mechanizacja płata, która bym jeszcze dobajerował. I przede wszystkim jest to jeden z najbrudniejszych samolotów świata. I mam nawet foty egzemplarza do którego są w zestawie kalki. Czyli czadzik. Tylko muszę wygrać licytacje ,-))
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Janusz, mógłbyś wrzucić mi dobre fotki dysz ? zastanawiałem się nad takimi dyszami, ale nie wiem czy warto..
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Ale chodzi Ci o te żywice? Bo właśnie moje są takie nietypowe, jedna otwarta, druga przymknięta. Nie jestem pewien czy na postoju taka pozycja się zdarzała.
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

O cholera, to zdaje się kopiłeś do jednego silnika. Na zdjęciu to wygląda, ale byłem pewny, że za 4 dychy do są dwie dyszki. Jeśli to nie błąd producenta, to te dysze to straszny szajs. Wychodzi 9 dych za komplet. Masakra. A może je sklonuj ... ,-))
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Gdzie do jednej? Są dwie.
Obrazek
Jedynie to nie wiem czy taki układ jest naturalny, czy właśnie nie sklonować jednego, coby takie same były.
Slash

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Slash »

Gdzieś kiedyś na jakimś forum fani samolotu rozkminiali to i okazało się, że dysze oczywiście są sterowane hydraulicznie przepływającym paliwem i instalacja najpierw prowadzi do jednej, potem do drugiej. I jak samolot stoi tak całkowicie wyłączony to ciśnienie paliwa w tej instalacji nim opadnie jedną zwiera/rozwiera a drugiej już nie zdąży.
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Pooglądałem foty i faktycznie. Zaparkowane F-14 mają niesymetryczne dyszki. Na zdjęciach, które mam (3 sztuki) lewe dysze są zaciśnięte, a prawe rozwarte. Nie wiem czy to przypadek, czy reguła.
Obrazek

Obrazek

Obrazek
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

spiton pisze:lewe dysze są zaciśnięte, a prawe rozwarte. Nie wiem czy to przypadek, czy reguła.
Ale jest fota. Tak zrobię. ;)
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: tankmania »

Fajnie to wygląda. A najfajniejsze jest to, że kilku w pierwszym momencie pomyśli, że spieprzyłeś. ;)
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

tankmania pisze:Fajnie to wygląda. A najfajniejsze jest to, że kilku w pierwszym momencie pomyśli, że spieprzyłeś. ;)
I to jak głupio spieprzyłeś !!! ,-))
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaho63”