F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

A tam, dysze już polepione. Przeraża mnie natomiast to, jak mocno muszę naciągać, doginać "tunele" silników do centralnej części. Jak mi to zacznie pękać to będzie jeden trzask!
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: tankmania »

spiton pisze:Choć z drugiej strony jakość ich wyrobów jest świetna. Wszystko czyściutko odlane.Ostre.
A sprawdzałeś kiedyś z oryginałem?
Nie twierdzę, że to jakiś schemat, ale kiedyś miałem kilka ich odlewów i nie za bardzo przypominały to co było na zdjęciach prawdziwych.
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

tankmania pisze:
spiton pisze:Choć z drugiej strony jakość ich wyrobów jest świetna. Wszystko czyściutko odlane.Ostre.
A sprawdzałeś kiedyś z oryginałem?
Nie twierdzę, że to jakiś schemat, ale kiedyś miałem kilka ich odlewów i nie za bardzo przypominały to co było na zdjęciach prawdziwych.
I często nie pasują do modeli , do których są dedykowane.-))
Mam kilka i w sumie to jestem trochę rozczarowany. Pisałem tylko, że na pierwszy rzut oka, ich produkty wyglądają bardzo estetycznie.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: KFS-miniatures »

bo to są zesawy dla kolekcjonerów pudełek, a nie dla modelarzy. nieprawdziwe, niespasoane. ale wyglądają ładnie. tylko potem trzeba połowe detali upierdzielać, zeby zamontowac konwersję, albo upodobnić do oryginału. cmk pod tym względem jest znaznie lepsze. nie wygłupiają się z róznymi duperelami, ale robią lepiej spasowane dodatki
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: tankmania »

Słyszałem ostatnio, że przeginają pałę na maksa. Że potrafią odciąć kawałek z modelu przylepić kilka drucików, blaczek edka i odlać. Ale to znam tylko z opowieści.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: KFS-miniatures »

nie aires, a quickboost. sporo ich zestawów własnie tak wygląda, że waloryzują czesci z modelu edkiem i leją.
niby jedna firma, ale to tak jak alfa i fiat niby tez ten sam koncern
Jaho63

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Jaho63 »

Nie jestem ekspertem ani nie rozebrałem wielu zestawów OB, czy Airesa. Ale chyba generalizować nie można? Miałem już nie do końca pasujące Airesy, a z kolei miałem fajne i raczej prawidłowe QB (np. śmigło i kołpak do Spita I).
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: Czarny »

KFS-miniatures pisze:bo to są zesawy dla kolekcjonerów pudełek, a nie dla modelarzy. nieprawdziwe, niespasoane. ale wyglądają ładnie. tylko potem trzeba połowe detali upierdzielać, zeby zamontowac konwersję, albo upodobnić do oryginału. cmk pod tym względem jest znaznie lepsze. nie wygłupiają się z róznymi duperelami, ale robią lepiej spasowane dodatki
Z CMK tez zależy na co trafisz a detal znacznie słabszy.

Najlepsze "cip" jakie psotkałem w Airesie to to że w silnikach do Phantoma blaszka którą trzeba w rure wsadzić ma większa średnice niż średnica rury.
spiton

Re: F-14A Tomcat 1/72 Fujimi

Post autor: spiton »

Czarny pisze: Najlepsze "cip" jakie psotkałem w Airesie to to że w silnikach do Phantoma blaszka którą trzeba w rure wsadzić ma większa średnice niż średnica rury.
Od tego się ta rozmowa zaczęła ,-)). W Januszowych dyszach do F-14 jest to samo.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Jaho63”