Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Moderator: micmal

rollingstones
Posty: 219
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 11:35

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: rollingstones »

jak malowałęś je vallejo to zdejmiesz je wykałaczką, ewentualnie kształt weź skoryguj...
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

Sebastian dzięki, "łuki" zeszły bezproblemu :D
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

Tempo masakryczne, ale coś tam działam. Zdjęcia tylko coś do dupy mi wyszły :evil: . Brudzenie AK. Pierwszy raz się tak bawiłem. Poprawiłem malowanie worków, bo po pigmentach siadło.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robert O.

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Robert O. »

no to wyłóż jak to brudzenie pedalskim AK robiłeś., bo wyglada dobrze
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

Przed przyklejeniem wózków szminkami Tamki się pobawiłem: Sandem i Mudem. Po co nie wiem, bo i tak teraz tego nie widać :D Ale bardzo fajnie można nimi uzyskać błoto. Potem (jeszcze bez wózków) umieszałem AK Africa Dust z gipsem. Umoczyłem pędzelek w tym czymś i aero psikałem na model. Następnie Durk Mud i tak samo. Na wannie samym Fresh Mud porobiłem zacieki, które fajnie "przyciemniły" błoto. Po przyklejeniu wózków i zamontowaniu gąsek całą operację powtórzyłem. Tam gdzie efekt mi nie odpowiadał łatwo dało się błoto zmyć White Spiritem AK.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: KFS-miniatures »

robert, twoje pytanie było chyba kurtuazyjne, prawda?
bo efekt jest nieco popsuty tym, ze widać cały proces aplikacji. wózki w nienaturalny sposób spryskane kropeczkami jasnego błota.
chyba że chodziło o imitację tego, ze czołg został obrzucany błotem, a nie przez nie przejechał.
na burtach tez jest cos dziwnego. o ile w dolnej czesci to nawet całkiem daje radę, to nie rozumiem celu rozmazania brudu nieco wyżej

michał, dobry start. powtórz zabiegi jeszcze parokrotnie, modelując te rozbryzgi zwilżonym pędzelkiem i patyczkiem higienicznym. podobie na burtach. jezeli chciałes uzyskac efekt brudu, który rozmywa się i spływa pod wpływem warunków atmosferycznych, to te ostatnie działają nie marząc szmatą we wszystkich kierunkach, a raczej wertykalnymi zaciekami. chcesz zdjąc nadmiar, to pionowymi smugami, za pomocą zwilżonego pędzla. albo rolując po powierzchni zwilżony patyczek higieniczny
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

KFS-miniatures pisze:robert, twoje pytanie było chyba kurtuazyjne, prawda?
Pewnikiem kurtuazyjne, ale dla "początkującego" mtywujące, że niby coś tam może opowiedzieć, i poprostu sympatyczne.
KFS-miniatures pisze:bo efekt jest nieco popsuty tym, ze widać cały proces aplikacji
Kamil w samą 10! Niby robiłem zgodnie z instrukcją, ale widać właśnie jak na dłoni cały proces. Wielkie dzięki za instruktaż, wieczorem powalczę.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: tankmania »

micmal pisze: i poprostu sympatyczne.
Kamil nie ma w swoim słowniku słowa "sympatycznie" i jest brak jakichkolwiek perspektyw na poprawę. Dlatego myślimy nad banem... tfu barem dla niego, żeby popracował jako barman i zintegrował się ze społeczeństwem.
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Robert P »

tankmania pisze:Kamil nie ma w swoim słowniku słowa "sympatycznie" i jest brak jakichkolwiek perspektyw na poprawę. Dlatego myślimy nad banem... tfu barem dla niego, żeby popracował jako barman i zintegrował się ze społeczeństwem.
A tu to mi się za bardzo nie zgadza. W realu to jest bardzo OK. Chyba że ma dwa oblicza...taki dr Jekyll i Mr. Hide. Ale to ja też mam taką prawidłowość ;)
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: tankmania »

Robert P pisze:W realu to jest bardzo OK.
W realu się boi, że mu ktoś maskę wyklepie. :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „micmal”