Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Moderator: micmal

Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

Dalej chę potrenować malowanie, więc model z pudła. Doszła tylko lufa RB. Chciałem zrobić go z Włoch, ale wpadł mi w ręce zestaw worków z Panzerartu
http://panzerart.pl/index.php/welcome/produkt/130
Worki są świetne i chociaż przeznaczone do HVSS, to nie mogłem się powstrzymać i dałem na tego delikwenta.
Pozostałe graty to: Legend, Black Dog i Value Gear. Na uwagę zasługuje ta ostatnia firma. Jakością rzeźby odstaje od Black Doga, ale pomysłem i ceną stanowi bardzo ciekawe urozmaicenie dla wszelkich bambetli.
http://www.saharahobby.pl/226_value-gear-details
Zdjęcia sprzed paru dni, obecnie doszła szmata z tyłu pojazdu, a dziury między gratami uzupełniłem Magic Sculpem.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 316
Rejestracja: sob 07 lip 2012, 17:41
Lokalizacja: Bydgoszcz/Solec Kujawski

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Tomek »

Bardzo fajnie obładowany.
nieco bardziej podkurwiony SKAYRAIDER pisze: głupich nie sieją, sami się rodzą.
myślałem ze jesteś tylko głupi, ale ty jesteś bardzo głupi i do tego niewychowany.
tyfus to tyfus !
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

Tomek pisze:Bardzo fajnie obładowany.
Wielkie dzięki Tomku. Trochę się nasiedziałem, żeby je spasować. To mój drugi czołg, po Pershingu, na którym trenuję modulację kolorów, więc wychodzi to..., no powiedzmy..., średnio. Na tyle średnio, że po położeniu filtrów kolory tak "siadły", że musiałem poprawiać modulację, a że brak treningu robi swoje, całość musiałem "wyciągać" olejami. Tak więc, to co widzicie to modulacja olejami, fajnie pracowało się farbami olejnymi. Worki błyszczące, zmatowię je jak będę "lakierował" cały model. Ponadto pobawię się jeszcze olejami. Obecnie siedzę i "dziergam" bambetle z tyłu. Pomalowane tylko 2 szmaty i jeden worek. Pozostała jeszcze biedronka, wash, obicia i usmarowanie pojazdu, czyli przy moim tempie to jeszcze długo zejdzie. Zdjęcia tylko trzy, bo ze wszystkich które pstrykałem tylko te mi się podobały.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Siara »

Cos te wory jakies zolte wyszly. Mi sie wydaje, ze powinny byc bardziej szare.
Paweł Leszczyński
Posty: 194
Rejestracja: wt 06 lis 2012, 00:39

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Paweł Leszczyński »

Worki współczesne, bardziej piaskowe niż szare, więc błędu chyba nie ma:
Obrazek
Choć szare też były by niczego sobie.

Podoba mi się malowanie Shermana oraz zróżnicowanie kolorystyczne worków i tobołków.
Awatar użytkownika
Tomek
Posty: 316
Rejestracja: sob 07 lip 2012, 17:41
Lokalizacja: Bydgoszcz/Solec Kujawski

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Tomek »

I mi się podoba również to co widzę. :)
nieco bardziej podkurwiony SKAYRAIDER pisze: głupich nie sieją, sami się rodzą.
myślałem ze jesteś tylko głupi, ale ty jesteś bardzo głupi i do tego niewychowany.
tyfus to tyfus !
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Siara »

Paweł Leszczyński pisze:Worki współczesne, bardziej piaskowe niż szare, więc błędu chyba nie ma:
Obrazek
Choć szare też były by niczego sobie.

Podoba mi się malowanie Shermana oraz zróżnicowanie kolorystyczne worków i tobołków.
Przekonales mnie w pewnym stopniu. A nie sciemnieja na dalszych etapach?
Paweł Leszczyński
Posty: 194
Rejestracja: wt 06 lis 2012, 00:39

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: Paweł Leszczyński »

Siara pisze:Przekonales mnie w pewnym stopniu. A nie sciemnieja na dalszych etapach?
Dlatego bym ich już nie ruszał jedynie mat i pigment.
W sumie jak się poprzegląda modele "obworkowanych" czołgów to większość jest z workami w piaskowym kolorze więc Twoja propozycja co do szarości była by niewątpliwym urozmaiceniem wartym przemyślenia przy takich pracach.
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: micmal »

Bardzo dziękuję Kolegom za uwagi. Kolejny raz przekonuję się, że czasami warto najpierw zapytać, a potem robić. Jeden wieczór, a właściwie noc, piłem piwo i dumałem jaki kolor na worki. Jak już wymyśliłem piaskowe, co mnie raczej wydawało się oczywiste, to deliberowałem nad odcieniami. Jak już to "wymyśliłem", to po pokazaniu Koledze, usłyszałem "ale będziesz je (to znaczy te worki), jakoś ujednolicał kolorystycznie. Jak już je pomalowałem, wycieniowałem i wyłoszowałem, to bardzo mi się podobały. Ale jakoś tak nie wpadłem na pomysł, żeby dokładniej zetrzeć wash i teraz po zrobieniu fotek, znowu zmywałe łosza i znowu fotki. I teraz mam "pomysła", żeby porozjaśniać olejami tylko te "wystające" fragmenty worków. Co o tym sądzicie? Pewnie macie rację i następne worki robię szare (no chyba, że będzie to Pacyfik, to zostanę przy piaskowym). I jeszcze jedno pytanie, czy kłaść jeszcze jakiś jasny filtr "po całości", żeby przytłumić kolory i je zgrać ze sobą, czy też nie?
rollingstones
Posty: 219
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 11:35

Re: Sherman M4A3 (76) Dragon 1:35

Post autor: rollingstones »

Daj se spokój z tymi pytaniami i rób jak uważasz.
Umiesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „micmal”