Dwie rzeczy 1/35

Moderator: Marek Barański

Awatar użytkownika
Marek Barański
Posty: 55
Rejestracja: wt 17 lip 2012, 16:50

Dwie rzeczy 1/35

Post autor: Marek Barański »

Witam, w ramach rozgrzebywania i doskonalenia umiejętności dwie nowe/stare rzeczy.

Rzecz nowa z korka i szpachli do drewna na podkładzie z pianko-tekturki. W końcu udało mi się uzyskać zadowalającą fakturę.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rzecz stara z listewek szpachli pianki oraz tektury. Popełniłem tę ścianę kiedyś, ostatnio trochę poprawiłem, niestety główna wada czyli prostopadłość i równoległość elementów wkurza mnie dalej.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Pozdrawiam.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Dwie rzeczy 1/35

Post autor: tankmania »

Marek Barański pisze: Rzecz nowa z korka i szpachli do drewna na podkładzie z pianko-tekturki.
Możesz o tym szerzej bo wyglada nieźle?
Awatar użytkownika
uki761
Posty: 434
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 20:39

Re: Dwie rzeczy 1/35

Post autor: uki761 »

Świetne te budynki!
Rzelu
Posty: 45
Rejestracja: czw 11 paź 2012, 14:06

Re: Dwie rzeczy 1/35

Post autor: Rzelu »

Budynek nr 1 jest bardzo intrygujący. Natomiast jeśli chodzi o ten pruski mur - to efekt chyba niewspółmierny do mozołu.
Awatar użytkownika
Marek Barański
Posty: 55
Rejestracja: wt 17 lip 2012, 16:50

Re: Dwie rzeczy 1/35

Post autor: Marek Barański »

Prusak jak pisałem to staroć teraz tylko podrasowany. Forma bydynku jest do bani ale postanowiłem toszkę poćwiczyć na nim pewne pomysły. Wbrew pozorom to sie robi szybciutko.

Jest do nabycia w sklepach dla plastyków taka płyta piankowa oklejona papierem z obu stron, gruba na jakieś 5-6 mm - z niej szkielet. Potem miska z naciętym w kostkę korkiem i nudne wyklejanie, następnie jakieś szlifowanko i wypełnienie szpachlą do drewna (można kupić w tubkach różne kolory) i znów szlifowanko/skrobanko i tak do uzyskania pożądanego efektu.
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Dwie rzeczy 1/35

Post autor: Czarny »

Szachulech bardzo fajny, jednak nie używal bym naturalnego drewna bo ono źle wygląda w skali. Kiedyś robiłem coś podobnego:

"Pudło" z HIPSa pienionego
Belki zrobione z cienkiego HIPSa klejonego do pudła i rzeźbione- wystarczy czeska piłką kilka razy pojechać taka listewke a póxniej najwyżej kilka słojów pociągnąc grubiej igła i ma sie wspaniały materiał na drewno.
Przestrzenie wypełniane masą dwuskładnikową.

Analogicznie mozna wykonać go z cegłami z tym, że nie rzeźbiłbym ich w masie tylko narzezał na odpowiednio dociętej płytce HIPSa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Marek Barański”