Mieszanka surfercera z farba

Pomysły, pokazy, pytania
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Mieszanka surfercera z farba

Post autor: Thalgonis »

Hej, czy coś się „popsuje” gdy zmieszam surfacera 1200 (gunze) z jakąś farbką z serii H (także gunze)?
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2852
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: bohdan »

Spróbuj i powiedz nam jak wyszło.
Po co takie czary ?
Ostatnio zmieniony pt 18 sty 2019, 22:01 przez bohdan, łącznie zmieniany 1 raz.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: cooper69 »

Maćku.

Masz jedną i drugą substancję :P

Po co robisz gimbazę.

Gwarantuję NIE WYBUCHNIE
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: Thalgonis »

Lubię mącić Panowie :D
Dobra, wymyśliłem, że zrobię sobie foczkę Dorę (od tamki, D-9) w malowaniu z JV44 - wiadomo, czerwone brzuszki… I tak sobie dumam, jak by się tu nie za mocno wysilić ;) i wyszło mi, że można pomalować surfacerem spód (bo i tak muszę to zrobić) potem na tym surfie ponaklejać cienkie paski taśmy maskującej w miejscach, gdzie mają być te jasne pasy, maźnąć na czerwono, zdjąć paski i bedzie gotowiec :mrgreen:
ALE, mam tylko surfercera szarego, i tak sobie po zbójnicku wydumałem, że dodam białej farby to może wyjdzie jaśniej - przecież i tak te pasy na spodzie nie są idealnie białe - bo ma być przecie brudzing robiony, prawda?
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
portalus
Posty: 7
Rejestracja: pt 30 lis 2012, 21:06

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: portalus »

Mieszałem Surfacera z kolorami z serii C.
Jako biały podkład używam Mr Base White - którego też mieszałem z kolorami z serii C.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: potez »

Thalgonis pisze:Lubię mącić Panowie :D
Dobra, wymyśliłem, że zrobię sobie foczkę Dorę (od tamki, D-9) w malowaniu z JV44 - wiadomo, czerwone brzuszki… I tak sobie dumam, jak by się tu nie za mocno wysilić ;) i wyszło mi, że można pomalować surfacerem spód (bo i tak muszę to zrobić) potem na tym surfie ponaklejać cienkie paski taśmy maskującej w miejscach, gdzie mają być te jasne pasy, maźnąć na czerwono, zdjąć paski i bedzie gotowiec :mrgreen:
ALE, mam tylko surfercera szarego, i tak sobie po zbójnicku wydumałem, że dodam białej farby to może wyjdzie jaśniej - przecież i tak te pasy na spodzie nie są idealnie białe - bo ma być przecie brudzing robiony, prawda?
cały ten pomysł jest do rzyci kolego.
pomaluj spód na biao, zrób lekki brudzing, naklej paski maskujące co ma zostac białe, na to czerwony i potem finalny brudzing. Czerwona i żołta to dwie farby które zawsze nakłada się na biały podkład
a jak nie chcesz się wysilać to obawiam sie że modele tez ci wyjdą hmmm... niewysilone
tak, jestem #ponurymodelaż
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: Thalgonis »

Ja tylko głośno myślałem psze psora :mrgreen:
Całość na biało, jawohl :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Mieszanka surfercera z farba

Post autor: potez »

wiesz, modelowanie to jest takie chujowe hobby . albo robisz dobrze, albo kombinujesz jak koń pod górę i wychodzi chujowo. tertium non datur :lol:
no offence jak mawia kuba of course :piwo:
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”