Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: Spotter »

Koledzy szanowni! Zapewne sam tytuł was zdziwił i zaciekawił, to dorzucę jeszcze więcej informacji, które zapewne was zdziwią. A mianowicie zaczynam wątpić w wyższość Iwaty nad innymi sprzętami, zwłaszcza H&S’em Infinity.

Zdawało się, że stałem się szczęśliwym posiadaczem Iwaty HP-BH i od teraz moje malowanki będą bajką. Jakież zdziwienie mnie ogarnęło, gdy się okazało w trakcie pierwszych prób, że nie mam kontroli nad tym sprzętem ani nad efektami. Jestem do czegoś przyzwyczajony, zwłaszcza do efektów jakie uzyskuję swoim HS’em i naturalne jest, że nową Iwatą chciałbym osiągać takie same, lub lepsze efekty. Niestety tak się nie dzieje. A oto 2 moje problemy:

1. Odkurz jak u początkującego modelarza przy rozcieńczaniu 1:1 (a farba bardzo rozcieńczona)
2. Brak kontroli nad wielkością plamki i brak możliwości wykonania jednolitej kreski. Trzeba ciągle machać spustem, bo farba leci, spowalnia, znowu leci.

Próbowałem na różnych ciśnieniach, różne gęstości farby (Tamka) zawsze z retarderem i ... NIC. Nie wiem co jest grane. Czy ktoś z was zetknął się z takim problemem lub słyszał i zna może rozwiązanie? Bo mi pomysłów brak. Nie jest to wina tego co trzyma Iwatę, bo wiecie, że kontroluję Infinity i potrafię się nią dobrze obsługiwać. Pomóżcie, podpowiedzcie jakieś rozwiązanie, bo jak nie dogadam się z Iwatą, to pójdzie na handel.
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: potez »

Wiesz zaletą Iwaty jest po prostu to, że wlewasz do niej farbę i ona działa. Na każdej farbie praktycznie, która nie ma gęstości smoły. Z tego co piszesz, twoje aero po prostu nie działa. Ewidentnie jest coś z dyszą nie tak. Zatkana? Coś w śrdoku ją blokuje? Na pisaniu to można się zakiwać.
Jak nie poradzisz sobie z tym to możesz mi wysłąc to aero kurierem i ci sprawdzę o co chodzi. Potem odesle ci z powrotem. Koszt wysyłki GLS w obie strony to zawrotne 24 zeta.
tak, jestem #ponurymodelaż
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: cooper69 »

Ja tak bym zrobił Radku.
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: Rafał B »

potez pisze:Potem odesle ci z powrotem. Koszt wysyłki GLS w obie strony to zawrotne 24 zeta.
...w gratisie koronawirus, towar jeszcze ciepły, świeżo po dostawie z Chin :lol: :P
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: Spotter »

Sprzęt technicznie jest sprawny. To jest kwestia charakterystyki funkcjonowania oraz odpowiedniego dobrania farby. Dzisiaj zauważyłem, że Iwatka wpierdziela dużo więcej powietrza. Niby ciśnienie to samo, ale leci inaczej. Może to jest kwestia różnicy w kanałach powietrznych. Dzisiaj do testów zrobiłem farbkę ze znacznie większą ilością retardera i jest jakby lepiej.
Założyłem wątek, bo liczyłem, że może ktoś z was miał podobne problemy i wskaże mi kierunek w którym iść, a nie samemu wynajdywać odnalezione.
Jak się przesiadałem z Ultry na Infinity miałem też drobne problemy z przestawieniem się, ale to była kwestia wyregulowania powietrza w 5 min i gotowe. Tutaj ewidentnie trzeba poświęcić na to więcej czasu. No nic, albo się dogadam z Iwatą, albo nie.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: Szydercza Gała »

Ja mam taką. 1:1 to gęste gluty z dupy. Tamijunia maluje jak złoto mniej więcej od 8:1 z x20a. To nie jest pistolet do malowania drzwi stodoły oryginalnom farbom.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: potez »

Spotter pisze:Dzisiaj zauważyłem, że Iwatka wpierdziela dużo więcej powietrza. Niby ciśnienie to samo, ale leci inaczej. Może to jest kwestia różnicy w kanałach powietrznych.
Czym innym jest cisnienie a czym innym wydatek powietrza sterowany dlawikiem, to ten slawny zaworek MAC, pod zbiorniczkiem.
Jestem mocno zdziwiony tym co piszesz, masz spokojnie szanse byc pierwszym ktoremu nie wychodzi malowanie Iwatą. Znani mi do tej pory osobnicy byli zaskoczeni tym jak latwo tym malowac i ile to aero wybacza.
I nie wal tam zadnego retardera do niczego nie jest potrzebny. Zwykly niebieski rozcieńczalnik gunze spokojnie dziala. Leveling thinner nic nie daje przy malowaniu na duzych rozcienczeniach, tylko utrudnia bo dluzej schna warstwy pomiedzy malowaniami.
tak, jestem #ponurymodelaż
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: Spotter »

Szydercza Gała pisze:Ja mam taką. 1:1 to gęste gluty z dupy. Tamijunia maluje jak złoto mniej więcej od 8:1 z x20a. To nie jest pistolet do malowania drzwi stodoły oryginalnom farbom.
Ty mi o Tamce gadać nie musisz. Wiadomo i to nie od dzisiaj, że 1:1 to malują leszcze co to dorwali się do sprzętu nie mając pojęcia jak nim malować. Z Tamką pracuję od mojego powrotu do modelarstwa i tak dobrze nam się współpracuje, że nawet nie mam ochoty próbować czegoś innego.
potez pisze:Jestem mocno zdziwiony tym co piszesz, masz spokojnie szanse byc pierwszym ktoremu nie wychodzi malowanie Iwatą.
Ostrzegałem że was za zdziwię. Ale zawsze musi być ten pierwszy :D
potez pisze:... i ile to aero wybacza.
No mi jakoś nie chce wybaczyć. Może ono wie, że nigdy nie wychwalałem Iwaty pod niebiosa i kupiłem, żeby się przekonać dlaczego wszyscy pieją peany z zachwytu nad nimi, więc robi mi na złość? :lol:
potez pisze:I nie wal tam zadnego retardera do niczego nie jest potrzebny. Zwykly niebieski rozcieńczalnik gunze spokojnie dziala. Leveling thinner nic nie daje przy malowaniu na duzych rozcienczeniach, tylko utrudnia bo dluzej schna warstwy pomiedzy malowaniami.
Żadnego levelinga, niebieskiego czy czegoś innego tam nie walę. Działam tylko z X20A oraz retarderem Tamki. I akurat on bardzo się przydaje. Farba mi nie zasycha w locie, jest troszkę bardziej oleista przez co mi się lepiej kładzie. A że dłużej schnie między warstwami? Hmmm, zanim ja się wezmę za kolejną warstwę, to już wszystko jest pięknie suchutkie. Działam powoli i dokładnie 8-)

No nic, ewidentnie to nie jest kwestia sprzętu, nie jest to też kwestia mojej niewiedzy. Jak w każdym nowym związku potrzeba trochę czasu, aby się dotrzeć, zacząć działać na tych samych obrotach. Nie zawsze się to udaje, ale mam nadzieję, że tym razem tak. Cóż, generalnie to mi nic nie pomogliście, ale dziękuję za chęci :lajkonik: Zdrowie wasze, w gardło nasze :piwo:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: Szydercza Gała »

Sam pisałeś o tym 1:1, więc się ustosunkowałem. O tym że wiele wybacza mogą zaświadczyć reflektory na Dantonie, wycieniowalem je z dyszą rozjebaną jak kolubryna po spotkaniu z Kmicicem :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Iwata HP-BH // Nie taki super sprzęt???

Post autor: potez »

który masz retarder z niebieska czy granatowa zakrętką? Wiesz o tym, że możesz retarder dodać bezpośrednio do kanisterka z x20a i nie bawisz sie mieszanie z trzech?
A poza tym to co mam powiedzieć? idzisz drogą Solo, jemu tez aero nie malowało jak trzeba i cieńkiej kreski nie mógł zrobić.... :lol:
tak, jestem #ponurymodelaż
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”