Malowanie niemieckich figurantów

Pomysły, pokazy, pytania
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Spotter »

Hejka,

Wiem, że są wśród was tacy, co radzą sobie lepiej niż ja i mają więcej doświadczenia niż ja, w malowaniu figurantów. Ostatnio popełniłem dwóch Polaków w brytyjskich uniformach i jakoś dałem sobie radę. Obecnie próbuję z Niemiaszkami (jeden generał i jeden jakiś gefrajter) i za cholerę nie mogę dobra kolorów, by to jakoś fajnie wyglądało.

Stąd też prośba do tych, co mają doświadczenie: jakimi farbami i jakimi konkretnie kolorami malujecie, aby uzyskać fajną niemiecką kolorystykę? Chodzi o ich standardowy feldgrau, czyli ni to zielony ni to szary.
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Thalgonis »

Bo siedzisz na tamce, którą trzeba mieszać. U mnie jest „gotowiec” od gunze - Field grau. Ale nie mam doświadczenia, robię pierwsze figurki w życiu :D

Obrazek

Obrazek
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Rafał B »

Do figurek używam tylko Vallejo ale nie podrzucę żadnych przepisów, bo w trakcie prac sam też mocno improwizuję.
Niemniej mają gotowe kolory, które mieszając można rozjaśniać lub przyciemniać.
Tyle ode mnie ale ja się nie znam.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Spotter »

Rafał, ja też do figurantów mam Vallejo, ale podoba mi się jeszcze Mig. Ten pierwszy faktycznie ma zestawy, ale wiadomo jak to z nimi bywa. Często ci znający się używają innych odcieni, co daje super efekty. Drugi niestety nie ma zestawu do niemiaszków. Dzisiaj sprawdziłem.

A możesz podsunąć kolorki jakie najczęściej używasz? Będę zobowiązany!
Rafał B
Posty: 1701
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Rafał B »

Głownie ruskich ostatnio robię, więc tu mogę od ręki podać kolory, jakie ze sobą mieszam, by zróżnicować umundurowanie.
Jako baza Russian Uniform 094, a dalej 093; 101; 115, a nawet Track Primer 304 i rozjaśniam w zależności od potrzeby 106; 152; 110.
Ciemniejsze tony uzyskuję mieszając powyższe z German black brown 150.
Z niemieckimi mundurami nie pamiętam dokładnie, bo wieki temu je robiłem ale jako podstawa German fieldgrey 102 i mieszałem chyba z 084; 085; 080; 097.
Rozjaśnienia kolorów jak w przypadku ruskich, ten sam zestaw 106; 152; 110 i do przyciemnień 150.
Wszystko robione na oko i mieszane w trakcie prac, nie mam jakichś konkretnych proporcji, czy receptury. Jeśli efekt malowania mi się nie podoba przemalowywuję. Mam około setki Vallejo ale wciąż dokupuję różne odcienie i wciąż eksperymentuję.
To co uzyskuję dalekie jest od tego, co chciałbym osiągnąć ale malowanie figurek, to ciężki kawałek chleba :lol:
...po prostu trza mieć skill, a mnie go niestety brakuje.
Mam nadzieję, że pomogłem :piwo:
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Spotter »

Pomogłeś. Wiem teraz w jakich odcieniach się poruszać i czego szukać. Kusi mnie ten zestaw Vallejo, mimo że 2 czy 3 farbki mi się zdublują, ale jest tam krótka instrukcja krok po kroku, jak przy użyciu tych właśnie kolorów, pomalować figuranta.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: cooper69 »

Jakbym miał malować uniformy i kupować zestaw to brałbym zestaw najnowszych farb AK 3-ciej generacji - https://www.mojehobby.pl/products/AK-11 ... S-SET.html

Bardzo je chwalił Darek Bondarek, a on figurki malować umi!

Vallejo nigdy mi do końca nie pasowały - mam ale używam bez przyjemności.
Fajniej mi się maluje Hataka Blue.
Ja do twarzy i mundurów alianckich kupiłem okazyjne od figurkowca zestawy farb Andrea, które podobno razem ze Scale 75 są najlepsze.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Spotter »

Fajny zestaw. Vallejo też mi średnio pasuje, ale uczę się nimi malować i jest co raz lepiej. Przede wszystkim rozcieńczanie tylko wodą a nie tym ich gównem.

Tego zestawu AK ni ma niestety w Modelmanii. Planujesz jakieś zakupy? ;)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: Szydercza Gała »

Lepiej wUTkOM albo zielonym lajfkolorem.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Malowanie niemieckich figurantów

Post autor: cooper69 »

Oni mają AK w ofercie. Zamów i Ci sprowadzą.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki i sztuczki”