[W] 3x BT-2 / HobbyBoss 1/35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Konrad

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Thalgonis pisze: wt 14 wrz 2021, 14:24 Sam lepiej nie umiem to się wypowiem :D - dla mnie na górze wieży, na tym płaskim odcinku, jest efekt „spływania”, a nie ma tam jak spływać, bo jest płasko...
Słuszna uwaga. Zamysł bym taki, że gdy czołg jechał, brud spływał. Coś na wzór aerodynamiki. Trochę to rozbije bazowym. Dzięki.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Spotter »

Maciek, bardzo słuszna uwaga.

Czekaj, to ma być malowanie B&W? Nie wiem czemu uznałem, że robisz Panzergrau. No nic, jakiś nieprzytomny jestem. Przy B&W masz za mało kontrastu. Zniknie to. Musisz zrobić wyraźne przepalenia, inaczej wszystko się później zleje.
Konrad

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Dzięki, popracuje jeszcze nad tym. Rozumiem, że biel i kartonik? Problem jest też w zdjęciach. Aparat telefonu nie wyłapuje wszystkiego.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Spotter »

Biel na pewno. Ale kartonik? Co masz na myśli?
Konrad

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Malować od kartonu, wszystkie wystające punkty.
levee

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: levee »

Konrad pisze: wt 14 wrz 2021, 17:07Problem jest też w zdjęciach. Aparat telefonu nie wyłapuje wszystkiego.
Cały czas jedziesz na tym "pożyczonym"? :lol:
Konrad

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

levee pisze: wt 14 wrz 2021, 18:43
Konrad pisze: wt 14 wrz 2021, 17:07Problem jest też w zdjęciach. Aparat telefonu nie wyłapuje wszystkiego.
Cały czas jedziesz na tym "pożyczonym"? :lol:
Niestety ale z renty nic więcej nie wycisnę na chwile obecną. :)
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Spotter »

Konrad pisze: wt 14 wrz 2021, 17:56 Malować od kartonu, wszystkie wystające punkty.
Ja tam wystające maluję pędzelkiem. Ale każdy ma swoją technikę. Ale tak, zamysł jest właśnie taki. Zerknij na dwa moje warsztaty gdzie stosowałem B&W i zobacz jakie błędy popełniłem. Fakt, że moje to były dwukolorowe kamo, ale coś tam na pewno wyciągniesz z tego.

viewtopic.php?f=147&t=3011
viewtopic.php?f=147&t=2833
Konrad

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Oglądałem te warsztaty. Nie chce wyciągać detali pędzlem, jakoś nie pasuje mi ta technika. Ten BT będzie w kamuflażu dwukolorowym, zimowym z innym kolorem kół niż na kadłubie i wieży. Myśle, że jak będę ostrożny z kolorem bazowym to nie zgaszę tego co namalowałem dotychczas.
levee

Re: [W] BT-2 Early / HobbyBoss 1/35

Post autor: levee »

tak, suchy pendzel trąci myszką i poradnikami verlindena z lat 90. Ale po prawdzie tak chyba najłatwiej, byle nie targać nim krawędzi
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konrad”