[W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss & USV-BR / MiniArt 1/35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Spotter pisze: pn 25 kwie 2022, 07:50 Ta niebieska kanka jakoś do mnie nie przemawia :?
Trudno. ;)
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Namalowałem te gwiazdy i naniosłem pierwszy filtr.

Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Drugi filtr zrobiłem z dwóch farb olejnych; ABT050, VAN GOGH 276 oraz rozcieńczalnika ABT111. Do „biedronki”, czyli filtrowania punktowego, użyłem następujących farb: ABT094, ABT050, ABT035, ABT010, REMBRANDT 231, VAN GOGH 270. Imitacja skóry na siedziskach i oparciach to VAN GOGH 411 oraz REMBRANDT 234. Washe to emalie; AK4063, AK4062, AK4061. Wytarcia metalu na kołach napędzających - PRISMACOLOR PC949. Na koniec wycieki, smaru z kół, namalowane farbą ABT110. Wyszlifowałem 200 pojedynczych ogniw gąsienic, pozostało je poczernić. Sam ciągnik jest gotowy na obicia, w wolnych dniach skupie się na wyżej wspomnianych gąsienicach.

Obrazek
Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Ciągnik gotowy na obicia. W ostatnich dniach prace skupiły się na gąsienicach które składały się z 600 elementów. Pojedyncze ogniwo, do którego są montowane trzpienie po obydwóch stronach, ma szerokość 5mm. Wspomniane wcześniej trzpienie to bagatela 2,5mm. Oczywiście bez ostrej pęsety nie byłoby możliwe cokolwiek przy tym produkcie MasterClub. Pomimo filigranowej budowy gąsienic, składało się je odstresowująco. Po odtłuszczeniu w acetonie, użyłem płynu A. MIG - 2020 do poczernienia. Imitacja zabrudzeń została wykonana przy użyciu farb olejnych REMBRANDT 234, 227 oraz ABT035. Naniosłem je w postaci gęstego washa. Po farbach olejnych przetarłem papierem ściernym miejsca styku z podłożem. Od wewnątrz z kolei wypolerowałem elementy kredką AK10018.

Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Na tym modelu również zrobiłem obicia. Postąpiłem tak samo jak przy BA-20.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Namalowałem jeszcze obicia na płytach zakrywających silnik, pod siedzeniami. Nie wiem dlaczego nie zrobiłem ich odrazu. Demencja. :lol:

Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Lepsze zdjęcia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Podziałałem jeszcze na powierzchniach gdzie żołnierze szorowali butami. Generalnie wrzucę tam jakieś skrzynki pewnie amunicyjne no i zakryje brudem ale jakaś podstawa do dalszych prac jest. Ujdzie?

Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

Mnie się nie podoba, za rude to jest, to nie van dajk...
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Konrad

Re: [W] T-20 Komsomolets 1938 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Ruda szmata ma wyglądać jak kupa? Nie rozumiem. Generalnie mogę to zetrzeć bo to było kredką robione. Brązowe obicia też są, malowane Chippingiem AK. Według mnie model bardziej żyje z tymi rdzawymi. Tak raczej zostawię. Te obicia są na tyle małe, że intensywny kolor je trochę podkreśla. Na samych zdjęciu w powiększeniu są małe, na żywo prawie ich nie widać, dlatego użyłem mocniejszego koloru. Na T-35 też zrobię coś podobnego.

BTW. Takie figurki wymodziłem.
https://www.mojehobby.pl/products/Res-A ... -Rest.html
https://www.mojehobby.pl/products/Sovie ... acket.html

Ten z PanzerArtu będzie sobie stał na włazie. Jakieś skrzyneczki amunicyjne to chyba pewnie będą w zestawie z działem, jeszcze nie wiem jakim; ZIS-2 mi się podoba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konrad”