[W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: fragles »

Potwierdzam słowa Kamila. Cyrkiel Olfy jest mało przydatny do naszych celów modelarskich. Nie zrobisz nim kółek o średnicy poniżej centymetra, a takie najczęściej są potrzebne.
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Thalgonis »

Ja też potwierdzam potwierdzenie potwierdzenia :D
U mnie to to leży w odmętach szuflady ;-)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Thalgonis pisze: sob 15 paź 2022, 13:48 Ja też potwierdzam potwierdzenie potwierdzenia :D
U mnie to to leży w odmętach szuflady ;-)
A nie używasz tego np to maskowania kół? Zastanawiam się bo jest potrzebne mi do malowania BT-2, tam jest wieża biała u góry i jest zielone kółko na dachu. Może bym to linijką z okręgami zrobił.

Obrazek
Thalgonis
Posty: 2109
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Thalgonis »

Do maskowania kół to zakupiłem sobie ostatnio Quick Wheel - tak się złożyło, że trzy moje ostatnie modele „jeździły” na podwoziu czwórki, więc jeden zakup do trzech modeli :)
A do tego co Ty potrzebujesz (to na wieży) to faktycznie cyrkiel może się przydać aczkolwiek ja bym użył jedno milimetrowej taśmy maskującej „elastycznej” od Tamki...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

E, taśmą to tak ładnie pewnie nie zrobię. Najlepiej tym cyrklem ale kupować go do takiej pierdóły, no i jeszcze ten rozstaw.. Nie wiem.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Spotter »

Taśmą nie zrobisz idealnego kółka. Kupuj cyrkiel, przyda się. Mi się przydaje czasami.
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

A jest może jakiś inny, który robi mniejsze kółka?
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Koła i inne elementy w podkładzie. Jutro kleję blachy i pewnie modele będą gotowe do malowania. Jeszcze te koła muszę przerobić.

Obrazek
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Umyty, schnie przed podkładem. W międzyczasie sobie gąsienice złoże. Jak go zmaluję podkładem to wezmę się za blachy na tym trzecim z armatą L-10.

Obrazek
Obrazek
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Trochę wysechł więc porobiłem zdjęcia też i tego pierwszego. Drugi w okolicach piątku, soboty dostanie już podkład bo mam wolne to będę działać.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konrad”