[W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Lista kategorii: Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

HK1885 pisze: sob 09 paź 2021, 09:18 Robisz się monotematyczny, ale te czarno-białe malunki robią na mnie wrażenie.
To prawda, nawet nie próbuje tutaj się kłócić. To całe B&W mi podchodzi, wcześniej tego nie robiłem, teraz śmigam hurtowo. Dwa takie same, prawie pojazdy to też w pewnej skali monotematyczność, no a będzie jeszcze trzeci w listopadzie. Póki co nie chce malować dalej niż poza technikę B&W, chce ją dopracować jeszcze. Nie ciągnie mnie do malowania dalszego, tak jak już mówiłem brak mi komponentów do zakończenia prac. Wole mieć to wszystko wymalowane narazie B&W, jakoś lepiej się z tym czuje.
Ajs pisze: sob 09 paź 2021, 09:50 Ja już bym nie wytrzymał i zaczął malować. Zaraz ci gablot zabraknie🙆
No braknie, braknie. Jak będę zamawiać tego trzeciego T-28 to wezmę gabloty. T-35 trzeba jeszcze zmalować ale jakoś mi się narazie nie chce.
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Części poszpahlowane oraz wyszlifowane. Większość elementów przygotowana do klejenia, pozostały komponenty fototrawione oraz mały stosik drobnicy, do przygotowania, po lewej stronie.

Obrazek
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Wszystko przygotowane poza jednym elementem fototrawionym którego nie jestem w stanie wygiąć narazie. Brakuje tez ruskich blaszek. Jutro zacznę to montować.

Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Spotter »

A mnie zazdrość bierze, że tyle czasu masz wolnego i możesz to poświęcić m.in. na modelarstwo. Ja w ciągu najbliższych 3 tygodni będę go miał bardzo mało. Chciałbym Jeep'a skończyć do końca miesiąca, ale z czasem kiepsko a teraz jestem na etapie blach. A to zawsze mi zajmuje w pip czasu.
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Spotter pisze: pn 11 paź 2021, 09:36 A mnie zazdrość bierze, że tyle czasu masz wolnego i możesz to poświęcić m.in. na modelarstwo. Ja w ciągu najbliższych 3 tygodni będę go miał bardzo mało. Chciałbym Jeep'a skończyć do końca miesiąca, ale z czasem kiepsko a teraz jestem na etapie blach. A to zawsze mi zajmuje w pip czasu.
Modelarstwo to nie hobby w którym jeden model składa się w dzień. Czasem lepiej robić dłużej ale atrakcyjniej. Nikt Cię nie goni, nie masz deadline. Osobiście średnio lubię zabawę z blachami, no ale często jest konieczna. :)
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Spotter »

Konrad pisze: pn 11 paź 2021, 10:12 Nikt Cię nie goni, nie masz deadline
Tak, to prawda. Ale sam sobie narzucam jakieś tempo, bo bardzo lubię rozgrzebywać nowe modele. Jak nad jakimś siedzę zbyt długo, to mi się nudzi. A mam zasadę, że TYLKO 1 w budowie i 1 w malowaniu w tym samym czasie.
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Spotter pisze: pn 11 paź 2021, 10:15
Konrad pisze: pn 11 paź 2021, 10:12 Nikt Cię nie goni, nie masz deadline
Tak, to prawda. Ale sam sobie narzucam jakieś tempo, bo bardzo lubię rozgrzebywać nowe modele. Jak nad jakimś siedzę zbyt długo, to mi się nudzi. A mam zasadę, że TYLKO 1 w budowie i 1 w malowaniu w tym samym czasie.
Z doświadczenia wiem, że nie ma sensu narzucać sobie tempa, czasu lub terminu ukończenia bo często te plany i tak szlag trafia. Ja mam raczej podejście na luzie, ile się zrobi to się zrobi. Po 15 minut dziennie, często odpoczywam od budowy jak mi się znudziło. Rozgrzebywać, też lubię ale powoli trzeba będzie myśleć o malowaniu. Dziesiąty rozgrzebany model nie daje już tyle frajdy jak drugi czy trzeci.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: fragles »

Konrad pisze: pn 11 paź 2021, 10:28 Ja mam raczej podejście na luzie, ile się zrobi to się zrobi.
Kolejny luzak. Brawo, takich ludzi nam trzeba. :piwo:
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Szydercza Gała »

Urzekła mnie Wasza historia :lol:
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Konrad

Re: [W] 3xT-28 / HobbyBoss 1/35

Post autor: Konrad »

Dziękuje. Miałem se dziś ochotę posklejać.

Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Konrad”