Yantom 2015

Moderator: Yantom

Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

Tanku, wielkie dzięki. Bytom :piwo:

Fotka jest od razu gotowym pomysłem na podstawkę.
Jak widzę, trzeba dokonać małej korekty. Zdemontować wytwornice dymu i założyć stelaże pod 200 l zbiorniki paliwa. Skrzynka jak widzę jest także inaczej zamocowana. Ale to drobiazgi.
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

Dopasowałem swojego teciaka do tego ze zdjęcia.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

Radek Pituch zwrócił mi uwagę na konieczność wymiany wieżyczki dowódcy na wczesnego typu z dwudzielnym włazem. Na szczęście znalazłem taką wieżyczkę wczesnego typu w T-34/85 Dragona z Bedspring Armour nr 6266. Swoją drogą może to świadczyć o modernizacji czołgu do modelu 1969 w którym kadłub i wieża pochodziły jeszcze z wojennej produkcji.

Całość pomalowałem podkładem z puszki Dupli Color. Tylną pokrywę ze względu na drobną siatkę pomalowałem Chaos Black. Dupli color w kilku przypadkach zalepił mi otwory w siatkach. Z Chaos Black nigdy nie miałem takich problemów.

Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Yantom 2015

Post autor: bohdan »

A czemu całości nie poleciałeś chaosblakiem?
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

bohdan pisze:A czemu całości nie poleciałeś chaosblakiem?
Z bardzo prozaicznego powodu. Magiczna puszka ma się ku końcowi. Dupli color jest o połowę tańszy i dostępny w markecie budowlanym Leroy Merlin.

Wymalowałem bazę koloru pod odpryski farby. Tamiya X-22 + XF61 rozjaśniony XF 78. Farba podkładowa to Gunze H414 + XF7.

Obrazek
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Yantom 2015

Post autor: Robert P »

Yantom pisze:
bohdan pisze:A czemu całości nie poleciałeś chaosblakiem?
Z bardzo prozaicznego powodu. Magiczna puszka ma się ku końcowi. Dupli color jest o połowę tańszy i dostępny w markecie budowlanym Leroy Merlin.
A czy jest jakaś różnica jakościowa między tym dupli a chaosem?
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

Jeśli chaos oceniamy na 10, to dupli daję dobrą 8-kę. Gdzieś czytałem dyskusję o tym, że chaos z nowych dostaw nie dorównuje jakością temu staremu. Nie potrafię się co do tego wypowiedzieć, być może ktoś ma doświadczenia co do nowego chaos black.
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

Na Worn Effects pomalowałem piaskowym.

Obrazek

Dalej chipping i satynowy lakier w celu zabezpieczenia obić. Za drugim razem zamiast worn effects użyłem lakieru do włosów prosto z puszki. Kolor zielony Kolor zielony to mix Vallejo 082 oraz A.MIG019.

Obrazek

Filtr MIGa P242

Obrazek
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Yantom 2015

Post autor: Yantom »

Po przemyśleniu tematu wymyśliłem sobie, że powodem takiej paniki mógł być atak Luftwaffe. Postarałem się zaakcentować to na dioramie. Zaczynam to powoli wykończać. A co najważniejsze znalazłem pasującą moim zdaniem figurkę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Yantom 2015

Post autor: Rafał B »

Fajne, fajna bomba i woda, tylko jak dla mnie ciut za przejrzysta, trochę bardziej mętną bym widział ale to ja.
...a na zdjęciu poniżej co tak dziwnie się odcina ta woda przy wieży, złudzenie, czy coś innego?
Yantom pisze:Obrazek
...no i co następnego w planach, dla odmiany T-34?! 8-)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yantom”