Germański T-70 Miniart 1/35

Moderator: Yantom

Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: Yantom »

Witam,

Na początek szybki projekt wakacyjny. Moja foto inspiracja:

Obrazek

Będąc w Bytomiu miałem okazję wysłuchać wykładu Kamila. Połączyłem wykład, foto inspirację z modelem od Miniartu T-70 de lux z blaszkami.
(swoją drogą bardzo sympatyczny model). Model prawie prosto z pudła, dodałem kilka spawów, azbestową owijkę rur wydechowych. Poszło szybko

Obrazek

Malowanie

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

trocinki na klej mają imitować błoto. Moim zdaniem dają bardziej przewidywalny efekt

Obrazek

Wash z brąz van dyck rozcieńczonego benzyną do zapalniczek

Obrazek

Dalej oleje

Obrazek

wstępny brudzing

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pozostało to dobrudzić i zrobić mini podstawkę.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: tankmania »

Ja to kupuję, dla mnie przekonujący.

Tylko więcej światła dla zdjęć by się przydało.
spiton

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: spiton »

Myślę sobie, że należałoby przeanalizować jak taka gąska bez chlapaczy będzie wyrzucać błotko.
Awatar użytkownika
ROMAN
Posty: 146
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 04:34

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: ROMAN »

Mnie też przekonuje taka interpretacja. Bardzo ciekawe malowanie. Widać wykłady wraz z talentem nie poszły w las. Ślady błota też wydają się prawidłowe (moim zdaniem), a podstawka nie pozostawiała by dwuznaczności.
Awatar użytkownika
Seb
Posty: 241
Rejestracja: ndz 01 lip 2012, 17:01
Lokalizacja: Newry NI

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: Seb »

Trociny z kropelką, wtf ?
Też używam trocin, ale mieszam z lakierem, mam wtedy większą kontrolę nad ciapką.
Pzdr Sebastian
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: Arkady72 »

Ciekawie wygląda, jest na czym zawiesić oko. Ja wiem, że dla Was to betka... ale czy można prosić o szersze omówienie stosowanych technik? Malowanie... oleje, wstępny bruździng... Trochę sucho jak dla mnie, ignoranta pancernego ;) .
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
Yantom
Posty: 253
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 08:38

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: Yantom »

Brudzingu ciąg dalszy.

Obrazek

Obrazek
ROMAN pisze:Mnie też przekonuje taka interpretacja. Bardzo ciekawe malowanie. Widać wykłady wraz z talentem nie poszły w las. Ślady błota też wydają się prawidłowe (moim zdaniem), a podstawka nie pozostawiała by dwuznaczności.
Dziękuję Roman. Podstawka jest w tym przypadku obowiązkowa.
Bathin pisze:Trociny z kropelką, wtf ?
Też używam trocin, ale mieszam z lakierem, mam wtedy większą kontrolę nad ciapką.
Ten lakier to też dobry pomysł. Klej CA dodatkowo wzmacnia łączenie gąsienic.
tankmania pisze:Tylko więcej światła dla zdjęć by się przydało.
Chyba teraz lepiej. Cały czas rozgryzam nowy aparat.
spiton pisze:Myślę sobie, że należałoby przeanalizować jak taka gąska bez chlapaczy będzie wyrzucać błotko.
Spiton, z autopsji wiem, że pojazd bez błotników pozwala na dość dużą interpretację w brudzeniu błotem.
Arkady72 pisze:Ciekawie wygląda, jest na czym zawiesić oko. Ja wiem, że dla Was to betka... ale czy można prosić o szersze omówienie stosowanych technik? Malowanie... oleje, wstępny bruździng... Trochę sucho jak dla mnie, ignoranta pancernego ;) .
Z tym ignorantem to trochę przesadziłeś, że wspomnę choćby Twój BMP-1. Ale trochę racji masz. Założyłem, że wszyscy byli w Bytomiu na wykładzie Kamila.
Na tym forum sami wyjadacze, nie byłem pewien czy to kogoś zainteresuje. Wzorowałem się na Kamilu, jeśli coś nie tak to Kamil poprawi.
Kolejność powstania modelu była następująca:
- podkład z czarnego Chaosa,
- kolor bazowy - tutaj Tamiya dałem XF 62, rozjaśnienie żółtym XF 3 ( dziś uważam, że XF 61 byłby lepszy)
- lakier do włosów prosto z puchy, tak jak Kamil kilka warstw
- biały kolor, użyłem Vallejo Kamil sugeruje rozcieńczanie pronto zamiast wody by nie zmyć lakieru, ja położyłem kilka trasparentnych warstw i też było dobrz
- zmywamy biały twardym pędzle z dodatkiem białego tensacromu, chodzi o uniknięcie efektu zero-jedynkowego
- lakier satynowy jako zabezpieczenie uzyskanych efektów oraz przygotowanie podłoża pod oleje
- Wash z brąz van Dyck, konsystencja śmietany, zmywałem ręcznikami i patyczkami higienicznymi ( poszło z pół paczki) w trudnych miejscach suchym pędzlem
- Suchy pędzel ( biała olejna) użyłem też faded green, moim zdaniem daje ciekawy efekt
- Obicia, jakaś rdzawa Vallejo z gąbki, gunmetal i czarna błyszcząca, wszystkie z gąbki takiej zwykłej kuchennej
- Rdzawe zacieki, tutaj specyfiki AK,
- Pigmenty Kremer z aero, kupiłem taki kiczowaty z dyszą 0.8 na allegro, rozcieńcza zmywaczem TKZ z Tesko, nadmiar scieram pędzlem i zabezpieczam fiksatywą kalafoniową
-reszta brudzenia to AK fresh mud z gipsem i spiritem białym, stary pędzel i sprężone powietrze z butli. W tym przypadku dopiero możemy mówić o nieprzewidywalności malowania ale właśnie o to właśnie chodzi.

To na tyle. To bardziej streszczenie wykładu Kamila niż moje własne wymysły. Ale się sprawdza, bo praktycznie w tydzień z doskoku doszedłem do tego etapu.
Przy okazji podziękowania dla Kamila, mam nadzieję, że na kolejny Bytom też coś pokaże.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: KFS-miniatures »

dziekuję, strzeszczernie bez zarzutu, sam lepiej bym nie napisał

tytułem uzupełnienia
Yantom pisze:lakier do włosów prosto z puchy, tak jak Kamil kilka warstw
trzeba uwazac. zauwazyłem, ze rózne lakiery róznie schną. czasem mają niespecjalny skurcz. z grubsza, im gorszy lakier, tym lepszy (acz głowy za to nie połoze- to na podstawie moich osobistych doświadczeń)
Yantom pisze:biały kolor, użyłem Vallejo Kamil sugeruje rozcieńczanie pronto zamiast wody by nie zmyć lakieru, ja położyłem kilka trasparentnych warstw i też było dobrz
troszke poleciałes skrótem myślowym

po pierwsze, nie wiem jak proncie, ale do rozcienczania akryli valejo i lifecolora zajebosty jest sidoluks. proncie chyba podobnycm jest płynem, wiec kto wie. tylko po to, zeby sprawdzic kupowac nie bede. mam sidoluks.
farbe na lakier do włosów tak czy tak trzeba kłasc delikatnymi i transparentnymi warstwami, bo ak sie nałozy za duzo 'mokrej farby' to juz ona zacznie rozpuszczac lalier. i farba popęka.
Yantom pisze: zmywałem ręcznikami i patyczkami higienicznymi ( poszło z pół paczki)
tak, to wybitnie patyczkożerna metoda.
Yantom pisze:mam nadzieję, że na kolejny Bytom też coś pokaże.
a to nie do mnie pytanie. jak coś, to piszcie do olka lub innych organizatorów (mecenasa? :>). ja tam zawsze cos pokazac mogę
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: Arkady72 »

Dzięki Yantom, trochę mi rozjaśniłeś w głowie. W Bytomiu nie byłem jeszcze ale chcę być, to najważniejsze.
p.s. BWP-1 nie wspominaj lepiej, tamten konkurs powinien wygrać kto inny...
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Panzer
Posty: 1022
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 10:44

Re: Germański T-70 Miniart 1/35

Post autor: Panzer »

Arkady72 pisze:W Bytomiu nie byłem jeszcze ale chcę być
To tak jakbyś był islamistą i nie był w Mekce i powiedział: "Jeszcze nie byłem, ale może wpadnę bo mam ciotkę w okolicy" :P
Komentarze na polskich forach dyskusyjnych? Tak ja to widzę:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Yantom”