Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Moderator: trl

Jaho63

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: Jaho63 »

Noż model zajebisty. Malowanie w tej skali z lekkością jaką malują niektórzy wielkie kloce... Dla mnie szok i tradycyjny brak wiary co do skali. Oszklenie też Gwiazdowe? Piękne. Komory podwozia podrasowane, czy też Zwezda dała? Naprawdę extra. Chyba go zakupię przez Ciebie (choć Hasegawa leży i śpi). :twisted:
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: trl »

Dzięki panowie.
Lejgo_inc pisze:Nie ma się do czego przyczepić.
Jest, jest, ale sam się wsypywać nie będę.
Jaho63 pisze:tradycyjny brak wiary co do skali.
Nie mam zdjęcia z groszem... Jedyny punkt odniesienia na zrobionych zdjęciach to potyczek higieniczny, który służył za uchwyt:
Obrazek
Jaho63 pisze:Oszklenie też Gwiazdowe? Piękne. Komory podwozia podrasowane, czy też Zwezda dała?
Wszystko z pudła. Jedynie dorobiłem prymitywne pasy pilota, wymieniłem lufy na igły, nawierciłem wydechy, spłaszczyłem koła, dodałem przewody hamulcowe na goleniach podwozia głównego i dodałem antenkę (o której przypomniałem sobie na samym końcu). Czyli w zasadzie nic.
Jaho63 pisze:Chyba go zakupię przez Ciebie (choć Hasegawa leży i śpi). :twisted:
A potem będziesz mnie przeklinał... Tzn. model nie jest zły, ale usuwanie tych "easykitowych" połączeń jest dosyć irytujące. Plus zapadnięcia tworzywa na skrzydłach i inne takie. Jak chętnie bym sobie zbudował jeszcze jednego Jaka (tym razem z szachownicami), tak raczej nie mam chęci na powtórkę ze Zvezdą. Przynajmniej na razie.
Obrazek
pl / en / fb
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: JBZ »

Czerwone gwiazdy brrrr, 1/72 brrr więc nie wiem czemu ale bardzo się podoba. Na PWM pojawił się podobny Jak więc wiadomo kim jest użytkownik trl. Chętnie bym się dowiedział czym/jak/dlaczego ten Jak był brudzony/łederingowany/urealniany?
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: trl »

Dzięki. Przyznaję, jakoś nie skumałem że wystąpię incognito, sorki :D

Brudzenie natomiast w największym stopniu wykonane było farbami olejnymi dla plastyków, na końcu jeszcze ciut pigmentami. Tutaj jest coś jakby warsztat.
Obrazek
pl / en / fb
spiton

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: spiton »

Ten twój jaczek to przebój w 72 !! Brawo !! Nie mam pytań.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: Korowiow »

Piękny model. Na dwóch ostatnich fotografiach wygląda jak ilustracja barwna. Lepiej jakoś podpisz bo ktoś podbierze :D
trl
Posty: 469
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 16:23
Kontakt:

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: trl »

Dzięki. Mogłem którąś z ostatnich fot lekko obrobić i wrzucić jako "inspirację". ;)
Obrazek
pl / en / fb
Czarny
Posty: 861
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 15:53

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: Czarny »

Bardzo fajny ten twój Jaczek. Twoje wykonanie jest bardzo przekonujące, fajnie uchlapany.
mac eyka
Posty: 202
Rejestracja: pn 25 cze 2012, 13:49

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: mac eyka »

E tam kicha totalna.
Co z tego, że fajowo sklejony lub złożony. Ładnie pomalowany i postarzony.
Jak .....................
No wiecie co.
Easy kit i tak spaprany.
Lipa panie
Awatar użytkownika
Daniel-Martola
Posty: 277
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:24

Re: Jakowlew Jak-3 (1:72, Zvezda)

Post autor: Daniel-Martola »

To jest wersja odrzutowa więc nie kręci się. Kup se wiatraczek na targu :lol:

A model prezentuję się ekstra.
Daniel Lachman
Sklep Modelarski Martola
http://www.martola.pl
ODPOWIEDZ

Wróć do „trl”