BA-10 - Zvezda 1:35

Moderator: Kosynier

Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: Kosynier »

BA-3 i dokupiłem do niego nawet blaszki żeby troszkę go pootwierać. Zvezda to taki klocek praktycznie bez detali. HB to inna bajka, ale jak się przeliczy cenę za 1 cm^2 modelu to Zvezda się bardziej opłaca. :lol:
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: grzegorz75 »

O , a jakie blaszki ?

No jak doliczyć blaszki które stosunkowo maja niewielka powierzchnie , a wiemy że blaszki to nie jest tania rzecz to wychodzi na to , że BA3 kosmicznie sie nie opłaca . Bardziej Sie opłaca w miejsce jednego BA3 wsiąść sześć BA10 ze zwezdy . Troche więcej pójdzie na farby , ale i tak sie nieporownywalniej bardziej opłaca . Ale w zakresie ekonomi farb to mógłby olecki cos doradzić .
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: Kosynier »

Blaszki PART'a mnie zależało głownie na zawiasach.
http://www.martola.com.pl/pl141/produkt ... moured_car
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: Kosynier »

Po nie udanej próbie zimowego kamuflażu, model pojechał na myjnie.
Praktycznie zaczynam od początku, jaki kolor użyć jako podkład pod tak zwaną rosyjską zieleń (pod piaskowy kolor sugerowanym podkładem jest brąz). Widziałem wątek z esdekiem Spottera i taki sposób malowania chciałbym przećwiczyć.
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: Kosynier »

Zgodnie z zaleceniami baza jest. Wymieniłem koła na zestaw z MiniArt'u.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: Kosynier »

Czy gunze C 135 będzie wystarczający czy trzeba go rozjaśnić, ewentualnie malować innym kolorem?
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: Kosynier »

Pierwsze próby, pytanie czy idę w dobrą stronę? Jeżeli nie jestem na dobrym kursie to poproszę o wskazanie co należy skorygować.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: BA-10 - Zvezda 1:35

Post autor: tankmania »

Kosynier pisze:Widziałem wątek z esdekiem Spottera i taki sposób malowania chciałbym przećwiczyć.
Kosynier pisze:Pierwsze próby, pytanie czy idę w dobrą stronę? Jeżeli nie jestem na dobrym kursie to poproszę o wskazanie co należy skorygować.
Generalnie musisz spróbować zrozumieć fizykę światła. Postaw model w jednym kolorze na stole w ciemności, weź lampkę biurową i poświeć na niego z góry z różnych wysokości. Zobacz co się na nim dzieje ze światłem i cieniem, zobacz jak w zależności od wysokości świecenia zmieniają się ich proporcje. Zobacz to i spróbuj wymalować ten efekt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosynier”