Toldi III - IBG - 1:72

Moderator: Kosynier

Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Toldi III - IBG - 1:72

Post autor: Kosynier »

Rozpoczęty tydzień temu na warsztatach i jeszcze nie skończony. Chciałbym dołożyć trochę kurzu i błota, ale kompletnie nie wiem jak to zrobić.

Obecny stan:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Toldi III - IBG - 1:72

Post autor: KFS-miniatures »

nie ma znaczenia metoda. Znaczenie ma efekt końcowy. Jeśli ktoś używa popiołu z papierosów na dioramie, do imitacji spalonej gumy i daje to taki sam efekt jak używany przez Sergia pigment, to dlaczego nie ?
Awatar użytkownika
potez
Posty: 1397
Rejestracja: czw 12 lip 2012, 09:46

Re: Toldi III - IBG - 1:72

Post autor: potez »

Jeśli masz na myśli zastosowanie realizmu w modelarstwie to owszem, należy przedstawiać ten miniaturowy świat takim, jakim jest, bez zmyślonych efekciarskich upodobań i oszukańczych stylów jak wszelakie światłocienia i modulacje na modelu. Obłażącej farby i wiecznie przesadnie zaciągniętych rdzą i brudem zacieków. Kompozycja powinna być bardzo uproszczona, kolorystyka stonowana, delikatna. Dlatego też twierdzę, że jest cienka granica pomiędzy realizmem a stylem „artystycznie pomazanych modeli". Zdecydowana większość modelarzy o próbach odtworzenia realizmu na swych modelach dawno zapomniała idąc w zupełnie innym kierunku.
tak, jestem #ponurymodelaż
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: Toldi III - IBG - 1:72

Post autor: cooper69 »

potez pisze:Jeśli masz na myśli zastosowanie realizmu w modelarstwie to owszem, należy przedstawiać ten miniaturowy świat takim, jakim jest, bez zmyślonych efekciarskich upodobań i oszukańczych stylów jak wszelakie światłocienia i modulacje na modelu. Obłażącej farby i wiecznie przesadnie zaciągniętych rdzą i brudem zacieków. Kompozycja powinna być bardzo uproszczona, kolorystyka stonowana, delikatna. Dlatego też twierdzę, że jest cienka granica pomiędzy realizmem a stylem „artystycznie pomazanych modeli". Zdecydowana większość modelarzy o próbach odtworzenia realizmu na swych modelach dawno zapomniała idąc w zupełnie innym kierunku.
A nieprawda...
Na pewno masz zepsutom siatkówkę

O takom
http://www.spodlady.com/prod_18514_Siat ... a_PRL.html
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: Toldi III - IBG - 1:72

Post autor: Kosynier »

Skończony. Zrobiłem tak jak umiałem i widzę że jeszcze długa nauka przede mną. Zdjęcia zrobione przy świetle dziennym.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosynier”