T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Moderator: Kosynier

Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: Kosynier »

W ramach konkursu na starym PWM'ie robię model lekkiego czołgu T-70 przejętego przez Niemców.
http://www.forum.modelarstwo.org.pl/vie ... 04&t=51249
Planuję wykonać go w malowaniu 82 dywizji Wehrmachtu w kolorze sugerowanym w instrukcji. Wszelkie wskazówki i rady mile widziane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: Kosynier »

Są lekko poprawione od tych zestawowych, przynajmniej tak mnie się wydaje jak porównałem ze zdjęciem jakie znalazłem w necie.
Tutaj strona na której się wzorowałem:
http://www.primeportal.net/tanks/yuri_p ... ight_tank/
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: KFS-miniatures »

absolutnie niezłośliwie spytam, czy różnica jest warta inwestycji.
złośiwie dodam, ze mam nadzieję, że nie nabrałeś się na 'workable'?
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: Kosynier »

Możesz się ze mnie śmiać, ale trochę się nabrałem na to "Workable" :oops: . Chciałem się przekonać jak to wygląda w przypadku gąsienic z tworzywa i bez wiercenia otworów i łączenia drutem to nie ma sensu.
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: KFS-miniatures »

no workable sa elegancko, ale na odcinkach nie dłuższych niż 3 centymetry:>
zdaje się te same gąsienice miałem w Ja-12. i tam nawet jedną udało mnie sie poskładac całą, ale juz przy próbie nałożenia zaczeła się rozpadac. a te wypustki łączące elementy są na tyle delikatne, że jednorazowe - złączenie ogniw, rozłączenie i ponowna próba złączenia owocuje ich zniszczeniem niemal całkowitym
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: Kosynier »

To prawda na początku cieszyłem się jak dziecko, a później płakałem jak dziecko jak dłuższy odcinek zaczął się rozpadać.
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: Kosynier »

Kamil jednak postanowiłem powalczyć z tymi gąsienicami, jak przy malowaniu rozpadną się w drobny mak to użyję zestawowych. Po dokładniejszym obejrzeniu jak to wygląda do części ruchomej zacząłem wybierać te ogniwa które miały mniejszą szansę na rozpad. Pozostałe skleiłem w prosty odcinek który będzie przylegał do ziemi.

Na razie model jest złożony połowicznie, brakuje jeszcze kilku elementów, wieża jest złożona na sucho. Przy składaniu pojawiły się straty i musiałem dorobić oś do koła podtrzymującego gąsienice. Uchwyty na kadłubie i wieży zrobiłem z drutu, dorobiłem także lekkie imitacje spawów. Jednej ze skrzynek brakuje jednej zapinki, ale w planuję ją trochę skatować tak jakby była po otwarciu przy pomocy łomu.
Do malowania co prawda jeszcze daleko ale mam pytanie co do wnętrza skrzynek. Jaki kolor powinien być w środku minia, czarny czy może kolor na jaki będzie pomalowany model?
Koniec smęcenia czas na zdjęcia:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
Kosynier
Posty: 338
Rejestracja: wt 26 cze 2012, 14:20

Re: T-70 743 (r) - MiniArt - 1:35

Post autor: Kosynier »

Dodałem przewody do reflektora i klaksonu, z chusteczki zrobiłem imitacje okładziny na rurach odprowadzających spaliny do tłumika.
Całość złożona na sucho do zdjęć. Model gotowy do kąpieli i malowania.
Wszelkie wskazówki mile widziane.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Taka fotka poglądowa użytej chemii.
Obrazek

Wieża w kawałkach:
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kosynier”