WALEC sralec

Gregory shipyard

Moderator: grzegorz75

Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: WALEC sralec

Post autor: grzegorz75 »

Mam pytanie i prośbę o poradę. Od jakiegoś czasu mam problem ze swoim aerografem, zamiast malować mgiełką, wcale nie maluje albo maluje kropeczkami. Wygląda to tak że po wlaniu rozcieńczalnika i farbki, jak nacisnę spust i cofnę iglicę to nie maluje, jak puszczę iglicę to coś tam wyleci. Jak wyciągnę iglicę to czasem maluje czasem nie. Po wylaniu farby umyciu jest tak samo. Czasem nawet zmywaczem wamodu nie chce malować. Ale po rozkręceniu wszystko jest czyste i nie pozatykane.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: WALEC sralec

Post autor: Krocionorzec »

Mam dla ciebię odpowiedź i poradę:
Obawiam się że się zepsuł. Musisz naprawić.
Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: WALEC sralec

Post autor: tankmania »

Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: WALEC sralec

Post autor: KFS-miniatures »

Do olejnych Humbroli możne też użyć terpentyny balsamicznej, benzyny do zapalniczek. Tak z tym spitfire to nie jest sprawa przegrana, można poszukać czym zmyć Pactrę, a model spita użyć do testów farb. Przydałby się też pędzelek płaski szer. ok 4 mm do malowania płaskich powierzchni. Te okrągłe nie są do tego najlepsze. Długo "brzydziłem" się farbami podkładowymi i odtłuszczaniem, ale w końcu przekonałem się, jak po malowaniach paru modeli z czasem zaczęła złazić farba(przecierała się w niektórych miejscach np. brzegi, części wystające narażone na dotyk) do plastiku. Proponuję rozważyć cokolwiek w cenie np. do 20 zł. Na początku nic nie wychodzi od razu. Takie modele to zwykle droga przez mękę, ale za to ile doświadczenia można zdobyć(złe spasowanie, konieczność szpachlowania, szlifowania, coś się połamie i trzeba naprawić/dorobić), a jak się nie uda to forsy nie żal. Ja swój powrót rozpocząłem od starych zapasów Jak-1m , P-11c, czołgu 7TP sklejonego kiedyś, pomalowanego Humbrolami (pozbawiłem farby, rozkleiłem przy tym coś połamałem, więc co się dało dorobiłem i przerobiłem na uszkodzony).
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: WALEC sralec

Post autor: Korowiow »

-how does it turns with one caterpillar in one direction?
-No.
Awatar użytkownika
micmal
Posty: 576
Rejestracja: śr 27 cze 2012, 23:49

Re: WALEC sralec

Post autor: micmal »

Bardzo proszę kolegę Korowiowa o wyrażanie się poprawną polszczyzną (nie mylić z włoszczyzną). Bo jak tutaj merytorycznie odnieść się do uwagi kolegi? No jak, ja się pytam. Poproszę kolegów znających ten język o tłumaczenie.
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: WALEC sralec

Post autor: Korowiow »

phi
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: WALEC sralec

Post autor: grzegorz75 »

i dalej


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: WALEC sralec

Post autor: bohdan »

fantastyczne :)
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: WALEC sralec

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Super, tylko tam gdzie niegdzie farba poodchodziła z maski pewnie od taśmy. następną razą umyj model najpierw płynem do naczyń to tego unikniesz. bedzie jechał po asfalcie? bo jak tak to można asfalt zrobić z bułki tartej.

jakimi farbami malujesz tego walca że Panu nie zatyka aerografu? ogólnie jak na pierwszy model to robi duże wrażenie.

pozdrawiam :piwo:
ODPOWIEDZ

Wróć do „grzegorz75”