[G] Rypka

Gregory shipyard

Moderator: grzegorz75

Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

[G] Rypka

Post autor: grzegorz75 »

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: [G] Rypka

Post autor: tankmania »

Grumman F7F-3 Tigercat (BuNo 80454) oblatany na przełomie czerwca i lipca 1945 r. na lotnisku fabrycznym Grummana w Betfage (stan Nowy York). Przekazany następnie do jednostki VMF-312 w Marine Corps Air Station Cherry Point (San Diego - Kalifornia). Po pewnym czasie zamontowano na nim kamery w tyle kadłuba przez co stał się jednym z 62 samolotów wersji myśliwsko-rozpoznawczej F7F-3 P. W czasie wojny koreańskiej używany z oznaczeniem ogonowym AZ przez dowództwo HEDRON 1 (USMC Headquarters Squadron 1) z lotniska K-3 (Pohang-Dong - Korea Południowa) jesienią 1952 r.

Mała uwaga - F7F-3 różnił się od F7F-1 powiększonym statecznikiem pionowym - przez co poprawiła się sterowność na dużych wysokościach - nieco mocniejszą wersją silnika (2100 KM w Pratt & Whitney R-2800-34W zamiast 2000 KM w Pratt & Whitney R-2800-22W) oraz wzmocnieniami konstrukcji.
Awatar użytkownika
grzegorz75
Posty: 1119
Rejestracja: pt 04 sty 2013, 21:54

Re: [G] Rypka

Post autor: grzegorz75 »

Niestety nie znalazłem tych nazw w oficjalnych, niemieckich rozkazach. Jakbyś mógł takowy przytoczyć lub załączyć skan. Dopóki nie zobaczę takowego, będę traktował te nazwy jako zwyczajowe, a nie oficjalne. Podobnie jest z nieszczęsnym Brűmbarem, mało kto wie, że to nazwa wymyślona przez brytyjski wywiad.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [G] Rypka

Post autor: bohdan »

Lightning tutaj wygląda jak S-Klasse. Dwie V12 pięknie pracują, kabina z opuszczanymi szybami, wolant, miejsce. Za to pilot Corsaira nadrabia hełmem i stylówą.
Swoją drogą tego F4U-4 spotkałem kilka razy na pokazach (P-38 też) ale najdziwniejsze zjawisko miało miejsce rok temu pod Salzburgiem. Stałem na światłach w podalpejskiej wiosce i leci samolot. Patrzę i ... Corsair. Przeleciał nisko nad drogą i wyglądał równie niesamowicie jak dziwni kolesie nad Roswell w 1947. Potem przeleciały nisko dwa Alpha-Jet ale po wcześniejszym zjawisku te Alphy wyglądały jakoś blado :)
Awatar użytkownika
Taki Jeden
Posty: 58
Rejestracja: ndz 18 maja 2014, 01:00

Re: [G] Rypka

Post autor: Taki Jeden »

Tak.
Awatar użytkownika
Ojciec Dyrektor
Posty: 1265
Rejestracja: śr 28 maja 2014, 05:43
Lokalizacja: USGERPETE
Kontakt:

Re: [G] Rypka

Post autor: Ojciec Dyrektor »

Poziom wykonania tego modela mogom pozazdroscic wszyscy uzerzy tego forum zupełnie tak jak wysokiej kultury osobistej ałtora.

Pozdrawiam. Kłaniam sie.
cooper69
Posty: 1497
Rejestracja: wt 20 maja 2014, 07:09

Re: [G] Rypka

Post autor: cooper69 »

Jak łon mnie wkurwia tymi modelami (zresztą nie tylko łon)...

Są takie fajniusie.
Awatar użytkownika
bazylms
Posty: 682
Rejestracja: sob 17 maja 2014, 11:32

Re: [G] Rypka

Post autor: bazylms »

Ojciec Dyrektor pisze:Poziom wykonania tego modela mogom pozazdroscic wszyscy uzerzy tego forum zupełnie tak jak wysokiej kultury osobistej ałtora.

Pozdrawiam. Kłaniam sie.
Niestety obawiam się że masz rację, co wcale nie powoduje u mnie poprawy samopoczucia, a wręcz potęguje uczucie zazdrości. Na szczęście nie robi tych modeli zbyt szybko, więc jakoś postaram się o tej galerii zapomnieć zanim wstawi coś nowego.
Shit, ależ mi się ta rybka podoba.
Pozdro - Krzysiek Bartyzel

Czołgi - pancerna pięść armii
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: [G] Rypka

Post autor: Spotter »

cooper69 pisze:Jak łon mnie wkurwia tymi modelami (zresztą nie tylko łon)...

Są takie fajniusie.
Zgadzam się!
bazylms pisze:
Ojciec Dyrektor pisze:Poziom wykonania tego modela mogom pozazdroscic wszyscy uzerzy tego forum zupełnie tak jak wysokiej kultury osobistej ałtora.

Pozdrawiam. Kłaniam sie.
Niestety obawiam się że masz rację, co wcale nie powoduje u mnie poprawy samopoczucia, a wręcz potęguje uczucie zazdrości. Na szczęście nie robi tych modeli zbyt szybko, więc jakoś postaram się o tej galerii zapomnieć zanim wstawi coś nowego.
Shit, ależ mi się ta rybka podoba.
Zgadzam się!

Mówię VETO dla modeli Grzesia!
Awatar użytkownika
ges
Posty: 53
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 17:18

Re: [G] Rypka

Post autor: ges »

Fajne to to jest.
Kleję, bo lubię...klej.
ODPOWIEDZ

Wróć do „grzegorz75”