[W] SU-57 (T-50-9), Zvezda, 1/72

Moderator: Arcturus

Awatar użytkownika
Arcturus
Posty: 945
Rejestracja: wt 03 lip 2012, 17:40
Lokalizacja: San Escobar

[W] SU-57 (T-50-9), Zvezda, 1/72

Post autor: Arcturus »

Ponieważ warsztat Suchoja założyłem konkursowo na nPWN, tutaj nie prowadziłem relacji z budowy modelu. Uzupełniam więc ten brak, pokazując najważniejsze (tzn te, które uwieczniłem na zdjęciach ;) ) kroki budowy. A uwieczniłem niewiele, bo jakoś zapominało mi się.
Zacząłem od zestawu Zvezdy i blach Eduarda.
Obrazek
(które to blachy w dużej mierze nadaja się do kosza, bo mają zły kolor paneli w kokpicie - staroruski turkusowy zamiast nowosuchojskiego jasnoniebieskiego).
Obrazek
Obrazek
Ostatecznie więc w kokpicie wykorzystałem zestawowe kalkomanie i odrobinę własnej inwencji. Pomalowane MRP-A002 (niby szlachetne, ale jednak błotko, musiałem nauczyć się nim malować).
Obrazek
Generalnie model jest bardzo przyjemny w montażu, ale sa miejsca, którym trzeba poświęcić uwagę - np wyszlifować łączenia w chwytach powietrza czy na spodniej powierzchni skrzydeł.
Obrazek
Obrazek
Ogólnie budując ten model należy ile się da patrzeć w dokumentację oryginału, bo sporo jest drobiazgów na które warto zwrócić uwagę. No i jak to prototypy, prawie każdy egzemplarz czymś się różnił od pozostałych.
Obrazek
Początki malowania, czyli jasnobłękitny kolor (Tamiya XF-23 rozjaśniana off whitem):
Obrazek
Obrazek
Digital camo pomalowałem przy użyciu zakupionych na Ebayu (w Moskwie :)) gotowych masek. Nie najtańszych, ale oszczędziły kupę roboty, i co najwazniejsze, są naprawdę dobrze opracowane i pasują do tego, co widać na zdjęciach oryginału. Korekt dokonałem tylko na "żądle", bo tam były rozbieżności (można porównać ten fragment na dwóch poniższych zdjęciach - pierwsze przed, drugie po poprawkach.
Obrazek
Pora na kalkomanie - te są dobrej jakości technicznej, ale gorzej z merytoryką. Moim zdaniem są "za grube", co szczególnie dotyczy granic paneli, trochę zbyt się rzucają w oczy. No ale ciężko by to było poprawić...
Obrazek
Model już na kołach.
Obrazek
Obrazek
Stateczniki pionowe doklejałem na koniec, ponieważ ich mocowanie jest bardzo delikatne.
Obrazek
Obrazek
Zapraszam do galerii: viewtopic.php?f=77&t=2985
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Arcturus”