[W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Moderator: Ajs

Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

[W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Ajs »

Wpływ modelu Artura. Mój będzie bez tylu dodatków, bo jedynie z uzbrojeniem CMK i fotelem QB, ale z efektowniejszym malowaniem ;)
Pierwsze z:
Obrazek

Trzeba jeszcze trochę surfacera podlać w niektórych miejscach
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A tu mnie Hase z tą szparą rozwaliła na dydy

Obrazek

Kokpit będę przemalowywał bo mi się nie podoba, dlatego zdjęć nie wrzucam, poza tym czekam za fotelem.
Mecenas/Kolekcjoner
Posty: 289
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 20:39
Lokalizacja: Łódź i okolice

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Mecenas/Kolekcjoner »

Daniel ice Gronowski pisze:Wpływ modelu Artura. Mój będzie bez tylu dodatków, bo jedynie z uzbrojeniem CMK i fotelem QB, ale z efektowniejszym malowaniem ;)
Pierwsze z:
Obrazek
Wypowiedziane słowa dotyczące malowania - to jak wyzwanie na ring malarski :twisted:
Awatar użytkownika
hacz
Posty: 340
Rejestracja: sob 03 sie 2013, 21:52
Lokalizacja: Kraśnik
Kontakt:

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: hacz »

O kurde ale fajne malowanko sobie wybrałeś, nawet nie wiedziałem że takie fajne paszczaki były na tym samolocie.
Awatar użytkownika
Krystian Ciechowicz
Posty: 200
Rejestracja: ndz 14 lip 2013, 13:22

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Krystian Ciechowicz »

Czuję się wyzwany do tablicy. Również pod wpływem modelu Artura planuję tajfuja w identycznym malowaniu. Aż sobie popatrzę co zdziałasz.
Próżnoś repliki się spodziewał Nie dam ci prztyczka ani klapsa. Nie powiem nawet pies cię jebał, bo to mezalians byłby dla psa.
Czego krzyczysz... tylko noga? A tamtemu głowę urwało i nie krzyczy, a ty o takie głupstwo. Józef Piłsudski.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Ajs »

W końcu się ogarnąłem po świątecznej rozpuście i jadę dalej :)

KOKPIT
Tradycyjna Hasegawa - pięć części na krzyż, trochę śladów po wypychaczach i po robocie :lol: Jako, że po złożeniu połówek kadłuba domyślamy się co było w środku, odpuściłem żywice i jedynie zainwestowałem w stołek z QB.
Wnętrze psiknąłem XF-71, rozjaśniłem "kaczym jajem", przybrudziłem z aerografu Dark Earth, zapodałem łosza i pomazałem kredkami.

Obrazek

Prace malarskie nad fotelem pilota rozpocząłem od zgrubnego psiknięcia aerografem Red Brown na oparcie, Buff na pasy i XF-71 na pozostałe części siedziska. Później praktycznie delikatnie poprawiłem z pędzla - pasy beżowym Vallejo, tapicerkę kolorem skórzanym, klamry srebrną kredką i zapuściłem łosza z AK Dark Brown.

Obrazek

Obrazek

PŁATOWIEC
Kończę także zabawę w nitowanie powierzchni.
Mój zestaw do dziurkowania.

Obrazek

Obrazek

C.D.N.
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Arkady72 »

Danielu!
Jestem pełen podziwu dla Twojej fantastycznej roboty!
Cieszy mnie niezmiernie, że czerpiesz inspirację z mojego modelu!
To naprawdę niesamowite, że w skali 1/48 coraz więcej prawdziwych modelarzy robi takie niesamowite barokowe postępy!
Bywają oczywiście modele pieczołowicie zdetalowane ( obok równie niewielu mocno acz niechlujnie )!
Niemniej modele te zwykle na koniec wciąż przypominają tylko plastikowe zabawki!
Czasami nawet wygrywają jakieś konkursy! Lecz tylko do czasu, gdy urządzają je sędziowie LOKu!
W starciu z prawdziwym barokiem jeszcze długo pozostaną bez szans!
Warto o tym pamiętać! Bo wielu wciąż ma ogromny problem ze zrozumieniem tego!
Pozdrawiam Cię serdecznie i już życzę jak największej frajdy z budowy i malowania tego modelu!
Czuj! Czuj! Czuwaj!
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Ajs »

Arturze!
Ojcze Baroku i najpłodniejszy modelarzu 2013 roku! Niezmiernie zaskoczyła i ucieszyła mnie Twoja wizyta w mym śmiesznym warsztacie. Dziwię się tym bardziej, iż za zestaw wyjściowy wybrałem przeklętą przez Prawdziwych Polskich Modelarzy Hasegawę i brnąc dalej w tym obłędzie, dokupiłem żywiczne zabawki, które mógłbym w pół roku dorobić sam z kart telefonicznych, hipsów tipsów, tudzież opakowań po serkach... Niestety... Umiejętności brak i czasu szkoda...

Ale nie załamujac się wcalę, wymaluję go na potęge baroku jeszcze w tym karnawale! :lol:

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
MIRO
Posty: 190
Rejestracja: sob 22 wrz 2012, 11:54

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: MIRO »

Karnawał w tym roku długi, więc zapowiada się miła dla oka gronowsko-brazylijska telenowela.
pozdrawiam
Mirek
Awatar użytkownika
THOMAS 69
Posty: 212
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 21:19

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: THOMAS 69 »

O jeśli telenowela to zasiadam i oglądam ,lubię to :lol: .A tak serio Danielu to fajnie że będzie relacja ,i myślę że z tego modelu wyciągniesz potęgę baroku ,w tak ciekawym malowaniu ,good luck .
Robert O.

Re: [W] Typhoon |Hasegawa, 1/48|

Post autor: Robert O. »

Bracie Danielu ,ubolewam nad tym ,że do budowy tego pieknego mysliwca wykorzystujesz taki dobry zestaw ,sugeruję abys wycofał sie ,podaj mi adres na priw to wyslę Ci oto takom perełkę ,Obrazek


zestaw kart telefonicznych i 3 kubki po margarynie Rama, komplet Humbrola do wykonania kamuflażu oraz kilka kredek z misiem
ODPOWIEDZ

Wróć do „!ce///an”