[W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Lista kategorii: Samoloty Samoloty - Warsztaty

Moderator: Ajs

Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Ajs »

potez pisze: pt 08 kwie 2022, 14:16 widzę, że jakiś srubokręt poświęcil swoje życie i lutownicą został ;)
No i od razu lepiej się lutuje.
Rafał B pisze: pt 08 kwie 2022, 20:41
Ajs pisze: czw 07 kwie 2022, 22:46 Rafał masz również zakaz odwiedzania TEGO wontku!
:cry:
No już nie becz🤣
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Ajs »

Kolejna zdrada Szulcowa wyszła na jaw. O ile z jednej strony szpara jest do zaakceptowania, tak z prawej już nie. Pamiętam, że owiewka miała niedokładnie odlane krawędzie i delikatnie ją szlifowałem, pewnie przyczyniając się do tej zdrady :D

Przy okazji wywierciłem otwór w limuzynie i w maszcie anteny, a następnie wkleiłem drut, by usztywnić mocowanie tych dwóch elementów. Dzięki temu zabiegowi na lince anteny będzie można spokojnie wieszać pranie!

Obrazek

Obrazek
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Rafał B »

Ajs pisze: sob 09 kwie 2022, 01:12No już nie becz🤣
:twisted:
Ajs pisze: ndz 10 kwie 2022, 09:09 Kolejna zdrada Szulcowa wyszła na jaw. O ile z jednej strony szpara jest do zaakceptowania, tak z prawej już nie. Pamiętam, że owiewka miała niedokładnie odlane krawędzie i delikatnie ją szlifowałem, pewnie przyczyniając się do tej zdrady :D
Nie trza było od czoła tej osłony podkleić jakimś cienkim hipsem? Przesunęła by się wówczas nieznacznie do tyłu, co zniwelowało by tę szczelinę. Osłona wygląda, jakby nieco za krótka była i odsunęła się od kadłuba w tylnej części.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Ajs »

Jak pasowałem na sucho i owiewka była przezroczysta, niepomalowana to wydawało się, że wszystko gra. Spokojnie złapałem ją delikatnie na klej Microscale, tak żeby tylko pomalować ramy. Odkleje i będę kombinował co będzie szybciej wypełnić tył, czy środek oszklenia.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: bohdan »

#nietamija
Konrad

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Konrad »

A nie chciałbyś zrobić tej owiewki otwartej?
Awatar użytkownika
Shadowmare
Posty: 217
Rejestracja: czw 16 lip 2020, 13:43

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Shadowmare »

Takie szparki to zniwelujesz klejem do przezroczystych właśnie np. Microscale, wodą zmyjesz nadmiar już po przyklejeniu owiewki. Zakituje szczelinę i nie będzie się rzucać w oczy, z farbą nie wejdzie w kontakt. Szifowanie i robienie nowej linii - szkoda zachodu.
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Ajs »

Konrad pisze: ndz 10 kwie 2022, 12:36 A nie chciałbyś zrobić tej owiewki otwartej?
No właśnie jakoś mi się nie widzi ta limuzyna wychylona na bok, bo zniekształca tą smukłą sylwetkę Gustawa. Poza tym w środku kabiny nie dzieje się nic specjalnego żeby to pokazywać.
Shadowmare pisze: ndz 10 kwie 2022, 13:46 Takie szparki to zniwelujesz klejem do przezroczystych właśnie np. Microscale, wodą zmyjesz nadmiar już po przyklejeniu owiewki. Zakituje szczelinę i nie będzie się rzucać w oczy, z farbą nie wejdzie w kontakt. Szifowanie i robienie nowej linii - szkoda zachodu.
Tak znam ten patent z klejem Microscale, już go kiedyś stosowałem przy Mitchellu, sprawdza się i tutaj zrobię tak samo.

Obrazek
Rafał B
Posty: 1702
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: Rafał B »

...ale na tym Mitchellu chyba maskowania nosa nie zdjąłeś...całe oszklenie zaklejone :lol:
Wiem wiem, nie mam tu wstępu :twisted:
levee

Re: [W] Niemiecki ogier |Eduard 1/48|

Post autor: levee »

Rafał B pisze: ndz 10 kwie 2022, 20:33 ...ale na tym Mitchellu chyba maskowania nosa nie zdjąłeś...całe oszklenie zaklejone :lol:
Wiem wiem, nie mam tu wstępu :twisted:
To samo miałem napisać, ale pomyślałem - a, pewnie Rafał Be sie o to przypierdoli :banana:
ODPOWIEDZ

Wróć do „!ce///an”