Struktura i układ forum - dyskusja

Niegroźnie
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: bohdan »

skoro tak to po co im forum? I odwracając pytanie po co robić forum dla takich ludzi ?

Rozumiem wasze uwagi ale Wy zrozumcie, że zmiany nic nie zmienią. Ludzie mają w dupie. Tym którym zależy struktura nie pomoże i nie zaszkodzi
Na FB szuka się chujowo i jakoś to się kręci

edit.
co się stanie z podforumami imiennymi ?
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Szydercza Gała »

Aabsolutnie NIC, dalej se będą tam gdzie były.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: bohdan »

Już kumam. Napisałem w czaciku. Chętni otagują swoje wątki i wilk syty i manchester city
levee

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: levee »

Dobra, mam taką propozycję - żeby przedstawic konkretne rozwiązanie.
To moja - ma tę zaletę, że mniej więcej widzę jak to zrobić od strony technicznej

1. Forum w swoim układzie znanym z głównej strony zostaje bez większych zmian - no może jakieś naprawdę nieużywane się wrzuci do jakiegoś podforum, żeby nie zajmowały miejsca na głównej stronie (np Imprezy, wydarzenia, albo Recenzje/Nowości)
2. Na górze listy podforów - pod paskiem "indeks witryny aktywne tematy nowe posty nieprzeczytane" a powyżej obecnego działu z konkursem - dajemy jakiś miły dla oka i najlepiej z ikonkami utrzymanymi w stylistyce żółtej kaczuszki - pasek a la toolbar z aplikacji komputerowych - z postulowanymi tagami: Traktory, Samoloty, Czołgi itd. może również z wydzieleniem Warsztat/Galerie. Te ikonki będą prowadziły do tego, co chcecie - czyli listy tematów z danym tagiem posortowanej naturalnie od najnowszych wpisów (jak obecnie w każdym podforum). Uwaga techniczna - tam nie będzie można zakładać żadnych tematów, trzeba będzie przejść albo do swojego imiennego forum, albo do tego ogólnego warsztatowego lub galeryjnego ("W trakcie budowy" lub "Gotowe do inspekcji") - albo - ale to wymagałoby więcej prac - jest guzik do dodawania nowego tematu, a jego naciśnięcie powodowałoby utworzenie tematu w imiennym forum autora, albo w warsztacie/galerii ogólnej - wtedy tagi ustawiałyby się z automatu
3. Autor danego wątku będzie mógł nadać "tagi" - najlepiej w dwóch osobnych polach: "tematyka" oraz "warsztat/galeria". Ale nie będzie musiał tego robić. Tagi te będzie mógł również ustawić "moderator od tagów" (skoro tak potrzebujecie sklasdyfikować istniejące wątki).
4. Subfora "W trakcie budowy" lub "Gotowe do inspekcji" można by przenieść do bloku z forami imiennymi albo dodać im wyraźny opis, że jest to warsztat ogólny i galeria ogólna
5. Dobrze by było również powiązać imienne fora z użytkownikiem i dodać w tym "toolbarze" ikonkę z domkiem - skrót do własnego podforum. A jak ktoś nie ma - to do ogólnego warsztatu/galerii

zmiany niezwiązane ze strukturą:
1. zamiana wyszukiwarki na skuteczniejszą. Może nawet generyczną z googla - na pewno będzie działała lepiej
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Szydercza Gała »

TAK
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Chudyhunter
Najwyższy Prezydent KMSA
Najwyższy Prezydent KMSA
Posty: 460
Rejestracja: wt 17 gru 2019, 11:01

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Chudyhunter »

To i ja dodam swoje 3 grosze jeśli można. Jako w miarę nowy użytkownik tego forum, od samego początku denerwowało mnie to, że nie mogę nic znaleźć. I nie mowie tutaj o szukaniu konkretnych rzeczy. Lubię sobie czasem siąść i poszukać inspiracji, zobaczyć co ludzie robią, robili i tu jest problem. W skrócie powiem tak. Brakuje mi ewidentnego podziału na samoloty, pojazdy, okręty itd. To naprawdę ułatwia gmeranie po konkretnej działce. Ogromnym plusem tego forum jest ten podzial na użytkowników, gdzie wchodząc w daną osobę mamy wszystko co robi. To jest genialne i bym to pozostawił. Czy się da połączyć jedno z drugim nie wiem, nie znam się :)
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Spotter »

Ogólnie plan Lejvi jest ok i mi się podoba. Ale...no właśnie. Tagi dałbym obowiązkowe dla każdego nowo zakładanego warsztatu/galerii. Dlaczego obowiązkowe? Bo inaczej cała ta funkcja jest o kant dupy. Bo jeden będzie rzetelnie to uzupełniał, drugi na przekór nie (nie, bo nie!). Jeżeli chcemy coś takiego wprowadzić to niech to działa dobrze. A nikomu raczej włos z głowy nie spadnie jak zaznaczy dwa pola przy zakładaniu warsztatu.

Oczywiście takie funkcje do tagowania to tylko w części for osobistych i ew. w tych ogólnych. Bo w innych forach gdzie gadamy o dupie maryny to raczej sensu nie ma.

I bardzo mi się podoba opcja przycisku prowadząca do swojego podforum! Genialna sprawa!
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: bohdan »

Nie przekonasz wszystkich do tagowania. No i co ze starymi wątkami ?
Uważam ze to powinno być dobrowolne.
A jeśli mówimy o przymusach czy może i regulaminach to ja dziękuje. Są już takie fora.
Awatar użytkownika
Krocionorzec
Posty: 1097
Rejestracja: czw 28 lis 2013, 18:51

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Krocionorzec »

bohdan pisze:Nie przekonasz wszystkich do tagowania. No i co ze starymi wątkami ?
Uważam ze to powinno być dobrowolne.
A jeśli mówimy o przymusach czy może i regulaminach to ja dziękuje. Są już takie fora.
Muszę się zgodzić. Hulaj dusza, piekła nie ma - naczelna zasada tego forum, odróżniająca go od innych. Rezygnacja z niej będzie przekształceniem SF w każde inne forum, tylko z kaczkową szatą graficzną.
Przymus moim zdaniem zdecydowanie nie, przedstawienie argumentacji stojącej za tagowaniem i prośba by przychylić się do tego - jak najbardziej.
Obrazek
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Szydercza Gała »

Widzę Bohdanie że argument nie i chuj bo nie i chuj jest Twoim ulubionym :piwo: . Niestety dostrzegam smutną prawdę tego co z Krocionorzcem mowicie, to musi być dobrowolne, proponuje jednak żeby przy zakładaniu nowego wątku były okienka które wystarczy tiknąć żeby wybrać z sugerowanych tagów. Jeżeli zostanie to zrobione w sposób szybki łatwy i przyjemny może zasada dobrowolności nie położy całego pomysłu do snu...
Co do starych tematów, tych bezpańskich, to te że zdjęciami warto o tagować, można się tym podzielić, a te z których fotki zniknęły, zostawić w spokoju.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”