Struktura i układ forum - dyskusja

Niegroźnie
levee

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: levee »

Szydercza Gała pisze:Kolego Lejwi, a nie da się połączyć obu tych koncepcji? W sensie zmusić silnik forum żeby pod określonym linkiem wyświetlał wszystko z określonym tagiem? Każdy otaguje swoje wątki, a wielkimi nieobecnymi się podzielimy i zrobimy...
No tak to właśnie rozumiem i tego nie wspiera skrypt.
I to wymaga mniejszego lub większego researchu. Pomysł wydaje się tak naturalny, że mam nadzieję, że już wielu miało potrzebę zrobienia czegoś takiego i ktoś to odpowiednio zaprojektował i udostępnił w postaci modyfikacji.

W każdym razie samą strukturę i układ można ustalać już teraz zakładając, że takie rozwiązanie jest możliwe.
A ewentualne ograniczenia wynikające z przeszkód technicznych zostawić na później - gdy będzie wiadomo, jak skomplikowane od strony technicznej to będzie.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Spotter »

Jeżeli dobrze rozumiem nasz wszystkich (wypowiadających się) to jedyne co wymaga udoskonalenia, to kwestia tagowania i wyszukiwania po tagach, tak? Bez ingerowania w sam układ forum? Sweet :)
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Szydercza Gała »

No po mojemu ingerencja będzie polegała na dodaniu na wierzchu tych działów/linków które bedą ryły w otagowanych wONtkach. Jak już ogarniemy to, to mozna jeszcze przyjrzeć sie czy wszystkie działy maja rację bytu, może warto je połaczyć albo pochować jedne w drugie...
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Thalgonis
Posty: 2106
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Thalgonis »

Jedno ALE: nie wiem czy właściciele „prywatnych” wątków będą chcieli teraz w nich grzebać, żeby prawidłowo otagować. A tym bardziej mogą nie chcieć gdyby pewna grupa „aktywistów społecznych” poprosiła o dostęp do edytowania tychże, żeby zrobić to za nich :)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Spotter »

Maciek, to są drugorzędne problemy. Najpierw musimy określić co chcemy, czy to jest technicznie wykonalne, wdrożyć to i wykorzystywać. A potem się zastanowimy co zrobić ze starą treścią.

Dla mnie jedyne co nie ma sensu to właśnie wspomniane „W budowie” i „Gotowe do inspekcji”. Ale nie likwidowałbym ich, tylko zamknął i niech stanowią niejako archiwum. A reszta dla mnie jest jak najbardziej ok.
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: bohdan »

Co do wyszukiwania. Najlepsze silniki nie pomogą gdy się nie chce albo nie potrafi tego zrobić. Niestety.

Uważam że kto chce otagować to sobie to zrobi. Kto nie chce to nie. Zwłaszcza że to forum ma już historię i jej nie zmienicie. "Chaos" pozostanie. No i właśnie - struktura. Można dyskutować ale założyciele mieli na to pomysł taki, że w centrum uwagi jest autor. Nie kategoria. To zawsze wyróżniało SF na tle innych podobnych forumów. To mi się podoba i uważam za funkcjonalne.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Szydercza Gała »

Bohdanie, Ty czy ja wiemy czego szukać u kogo, ale są ludzie co nie wiedzą, a potrzebują. Tak jak jest teraz większość tej wiedzy się marnuje, bo ludzie którzy jej potrzebują nie potrafią jej znaleźć. To co każdy ma w swoim burdeliku pozostanie bez zmian. Ale weź takiego Maćka, powiedzmy że widzial gdzies fajnego szturmowika jakiś czas temu, myślisz że będzie umiał go znalesc?
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: bohdan »

ił-2m3 w wyszukiwarce działa. Bardzo dobrze
jeżeli stworzyć nową kategorię np. Samoloty to użytkownik nadal będzie musiał szukać po ił-2m3. Nic się nie zmienia
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Spotter »

Jeżeli szukasz Ił’a 2, to masz rację, nic się nie zmieni. Ale jeżeli szukasz inspiracji, jakiegoś fajnego latadła, niekoniecznie Ił’a wcześniej wspomnianego, to przydałaby się taka funkcja jak filtr. Żeby forum ci wynalazło tylko te warsztaty i galerie, gdzie są samolociki.

Niestety czasy są takie, że ludzie nie chcą spędzać godzin na szukaniu. Teraz im łatwiejszy dostęp do informacji tym lepiej.
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Struktura i układ forum - dyskusja

Post autor: Szydercza Gała »

To jest idealny przykład Bohdanie, a teraz zrób to samo, tylko zapomnij ze to był m3 z wielkimi działkami i znajdź go wyszukiwarką foruma.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”