Wężyk do aerka

Niegroźnie
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Wężyk do aerka

Post autor: Thalgonis »

Ciałko,
może trochę głupie, ale muszę zapytać :) Czy wężyk (lub szybkozłączka) zawsze puszcza „trochę” powietrza podczas psikania?
U mnie wyraźnie słychać syczenie... Dodam tylko, że jeżeli ja to słyszę, to naprawdę musi być duża nieszczelność...
Kupiłem swego czasu w jednym znanym sklepie modelarskim taki wężyk od razu z szybkozłączką i po jakimś czasie zorientowałem się, że coś mi przeszkadza. Jak mialem pompkę od Adlera to nie bylo nic słychać oprócz samego kompresora. Jak przeszedłem na lodówkowca to to się pojawiło. Kupiłem drugi (w innym znanym sklepie ;) ) i jest to samo...
Więc już nie wiem, „pokochać” ten efekt dźwiękowy czy jednak szukać czegoś lepszego...
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2552
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Wężyk do aerka

Post autor: Szydercza Gała »

Albo dokręcić nakrętki.....
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Przemek - MaXus
Posty: 519
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 07:42
Lokalizacja: dolnośląskie

Re: Wężyk do aerka

Post autor: Przemek - MaXus »

Obawiam się, że to jednak kwestia szybkozłączek (nie wiem, wykonania, spasowania) albo ich zakucia.
Też mam dwa wężyki, prawdopodobnie podobne jak Twój lub takie same i też mam ten problem, jeden mniej, drugi bardziej nieszczelny.
Kiedyś miałem samoróbkę, tyle, że wężyk był sztywniejszy i mocowany na "choinkę" - problemów z nieszczelnością nie było.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”