Dragonowski Neo

Niegroźnie
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Dragonowski Neo

Post autor: Thalgonis »

Hej, ta „nowa” seria od Dragona „NEO - Smart Kit” to coś naprawdę nowego czy po prostu stare wypraski w nowych pudełkach? Macał to ktoś już?
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Rafał B »

Najlepiej wejść na Scalemates i sprawdzić interesujący Cię nr modelu.
Jednak z tego co widzę, np pozycja 6559, czy 6521 są to najczęściej przepaki starszych modeli, z co najwyżej nowymi niektórymi wypraskami i w nowym pudełku.
Tak więc raczej stare w nowym.
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Thalgonis »

Rafale, właśnie sprawdzałem na SM, ale ponieważ tak się złożyło :D że do tej pory jeszcze nie robiłem nic od Dragona, to nie wiem czy szukać starszych czy „rzucić” się na te Neo...
Ale z tego co piszesz, to już wszystko jasne - dzienks :-)
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Rafał B »

Wiesz, co by o Dragonie nie mówić, który ma tak zwolenników, jak i przeciwników, to jednak jego modele opracowane są zazwyczaj dość dobrze i ciekawie, nawet te starsze. Choć z samą poprawnością merytoryczną to już różnie bywa, zwłaszcza w ich najwcześniejszych modelach, vide Panzer IV, którego później opracowali od nowa.
Styczność miałem tylko z ich starszymi wyrobami, które skleja się całkiem przyjemnie i zazwyczaj większych problemów nie ma.
Nie wiem, jak z ich nowszymi opracowaniami, bo choć ich modeli w pudłach parę miałem, to jednak żadnego nie skleiłem :lol:
Najnowsze opracowania Dragona, to już wyższa półka, choć imo uważam, że cena jest nieadekwatna, no ale może głównie dlatego, że mnie na nich już nie stać :lol:
W kwestii modeli starszych, czy nowszych Dragona, to wszystko zależy od tego co Cię interesuje, bo w tych Neo mogą się różnić od poprzedników raptem paroma nowszymi wypraskami i zapewne malowaniami. Wydaje mi się więc, że jeśli nie masz specjalnego parcia na ich nowe opracowania, to i z tych starszych zestawów imo możesz wydziergać równie ciekawe modele.
Thalgonis
Posty: 2105
Rejestracja: pn 10 wrz 2018, 17:58

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Thalgonis »

Dzięki za wyczerpującą odpowiedź :piwo:
Mój „skopany” trochę Stug III poszedł „do ludzi”, więc chcę sobie „odkupić” (no i może kepiej zrobić niż poprzedniego :D ).
A ten Neo od Dragona jedt całkiem sensowny cenowo, więc raczej wezmę.
====================
Thalgonis -> https://modelarstwozpudla.pl/
Awatar użytkownika
Tomasz Mańkowski
Posty: 575
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:55
Lokalizacja: na południe od Warszawy
Kontakt:

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Tomasz Mańkowski »

Rafał B pisze: pn 09 sie 2021, 12:35 Wiesz, co by o Dragonie nie mówić, który ma tak zwolenników, jak i przeciwników, to jednak jego modele opracowane są zazwyczaj dość dobrze i ciekawie, nawet te starsze.
Powyższa uwaga nie dotyczy Dragonowskich Shermanów, które poza błędami merytorycznymi miały pewne problemy ze składalnością...
Obrazek
Rafał B
Posty: 1697
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:13

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Rafał B »

Słuszna uwaga Tomku :piwo: ...niestety z ich Shermanami styczności nie miałem, stąd moja niewiedza.
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Dragonowski Neo

Post autor: Spotter »

Ja miałem z Sextonem i „drobne problemy” to nad wyraz łagodne określenie. Za krótka płyta nadsilnikowa, osłona transmisji klejona doczołowo bez żadnych zakładek czy punktów orientacyjnych.

Ale wszystkie niemiaszki jakie skleił to bajka. Warte swojej ceny, bo praktycznie nie trzeba dokupywać blaszek. A jak masz Magic Tracki albo ogniwkowe gąski, to nawet metali nie potrzebujesz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Niskie stężenie”