Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Moderator: Kuba

Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Robert P »

Kuba, ten kolorowy preszajding, chodzi mi o umiejscowienie konkretnego koloru w konkretnym miejscu, jest wynikiem "przypadkowej zachcianki" tzn. a tu walne sobie taki szlaczek na "różowo"; przeczucia że tak będzie lepiej albo ładniej; czy może świadome i zamierzone działanie na podstawie czegoś?
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Wszystko na wyczucie z założeniem, że niektóre elementy po pomalowaniu będą miały ciut inny odcień i te kolory się przenikają.
Taki eksperyment i trochę wprawka z nowymi farbami.
Awatar użytkownika
Robert P
Posty: 883
Rejestracja: pn 09 lip 2012, 08:36
Lokalizacja: prawie Wawa

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Robert P »

Rozumiem, że taki kolorowy preszajding nie ma zbytniego znaczenia dla rodzaju kamuflażu, tzn. jego barwy (ciemne lub/i jasne kolory) i ilości występujących kolorów? Bo widzę, że spód, który docelowo jest jednobarwny, jest tylko trochę mniej kolorowy niż góra.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Trudno mi cokolwiek pisać bo dopiero eksperyment trwa, co wyjdzie to się okaże za kilka dni.
Spód zrobiłem taki kolorowy, bo prawdziwy Spitfire był na spodzie bardzo umazany, uchlapany i wyglądał tak nieprawdziwie, że aż zdjęcia kłamią. Dlatego zależy mi na możliwie niejednolitej kolorystyce spodu kadłuba i skrzydeł.

Obrazek
Obrazek
Łżefotografie
Awatar użytkownika
Ajs
Posty: 830
Rejestracja: pn 21 sty 2013, 20:08

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Ajs »

No ładna mozaika na spodzie, ciekawy jestem efektu końcowego.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

Spód już w miarę uspokojony. Zaciek i ślady będę malował już na tym co jest. Na górze teraz sobie naszkicuję ołówkiem zarys plam kamuflażu i będę już wypełniał Ocean Grey i Dark Green.

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Nie wiem, czy malować pasy inwazyjne na skrzydłach od spodu czy nie. Z pasami wyglądałby fajniej.
Do tego kombinuję, czy roundle kleić czy malować (Bloody Xtracolor, fuck yeah! :lol: ) no i tak do przodu.
Więcej po niedzieli.
Robert O.

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Robert O. »

ołówkiem nie radze :lol:

I czemu cała owiewka jest tasma zaklejona ,nie malujesz jej razem z kadłubem ?
Ostatnio zmieniony pt 06 wrz 2013, 08:51 przez Robert O., łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1190
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: fragles »

Osłonę kabiny będziesz malował oddzielnie? Nie chciało Ci się maskować teraz, czy taka maniera?
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 161
Rejestracja: pn 04 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Polska B

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Krzysiek »

Jak na razie bardzo mi się podoba, niezła inspiracja :)
Obrazek
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Spitfire Mk IXc, 1:48 Eduard

Post autor: Kuba »

fragles pisze:Osłonę kabiny będziesz malował oddzielnie? Nie chciało Ci się maskować teraz, czy taka maniera?
Robert O. pisze:I czemu cała owiewka jest tasma zaklejona ,nie malujesz jej razem z kadłubem ?
Bo już ją pomalowałem wcześniej po montażu? :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuba”