Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Moderator: Kuba

Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Kuba »

Obrazek

To ten zestaw. Przeprzyjemny model. Naprawdę, taki aż chce się go zrobić znów. Szczególnie, że w zestawie są także skrzydła w opcji złożonej. I te skrzydła są zrobione nawet lepiej jak rozłożone, ładniejsze linie itp.
Bardzo fajnie się to wszystko klei.
Model jest PZPR,w kabinie kilka blaszek Edka, reszta zupełnie luźno brana z pudła.
Kilka fotek z malowania, model błyszczy bo malowałem Xtracolorami.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W tej chwili wygląda tak: kalkomanie zestawowe. Troszkę twarde i matowe i lubią się zwijać, ale da się ogarnąć. Na plus ładny i ostry druk. Jestem gapa i wcisnąłem sobie do środka te trzy światełka w dnie kadłuba, muszę jakoś wpasowac tam pręcik ze szklanej ramki, podmalować od środka i oszlifować z wierzchu.
Widać moją ostrą walkę z wiatrochronem, tam się wkleja od środka szkło pancerne i kilka podejść robiłem, szlifowałem szkło od środka, polerowałem i dalej nie wygląda dobrze.
No ale trudno. Teraz model czeka na podwozie, jakiś lakier na całość i polerkę oraz picowanie. Mam już koła, uwielbiam koła od Spitów, byle bez dekla. Muszą być alusy :)
Dajcie troszkę otuchy to podciągnę i pewnie skończę tego Seafire a jak ktoś ma jakieś luźne 60 PLN i chce mieć fajny zestaw do przyjemnej budowy to polecam. Jest spoko.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robert O.

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Robert O. »

Fajny ,jakim lakierem bedziesz zabezpieczał pod łosza? pytam bo jak Wyżła malowałem model masterem i na to połozyłem sido ale sie miejscami wytarło do plastiku
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Kuba »

Microscale Gloss pewnie, nigdy mi się z tym nic nie działo i lubię ten lakier.
Mogę polecić, naprawdę jest ok, wydajny bo gęsty i rozcieńcza się wodą i jest git.
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: JBZ »

Po pierwsze to podwozie jest... to jest na pewno będzie krzywe. Po drugie zamiast wpychać pręciki w dziury po światłach zalał by je na wklęsło Clearfixem, potem jakieś aluminium i barwiony lakier bezbarwny.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
Marcin Prus
Posty: 70
Rejestracja: pt 05 paź 2012, 13:10

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Marcin Prus »

JBZ pisze:Po pierwsze to podwozie jest... to jest na pewno będzie krzywe.
No właśnie miałem napisać, że golenie jakieś nie tego. W moim FR.47 są spoko a myślałem, że te modele mają coś wspólnego ze sobą.
JBZ pisze: Po drugie zamiast wpychać pręciki w dziury po światłach zalał by je na wklęsło Clearfixem, potem jakieś aluminium i barwiony lakier bezbarwny.
A po co aluminium? Od razu czerwony, zielony i jaki tam jeszcze metalik.
Robert O.

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Robert O. »

Pany to nie golenie tylko kawałki ramki robiace za trzymadełko do kół :) do malowania
Marcin metalik pod spod transparentnej czerwonej,zielonej... /odbłysnik /
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: tankmania »

Robert O. pisze:Pany to nie golenie tylko kawałki ramki robiace za trzymadełko do kół :) do malowania
To się nie liczy, że zgadłeś bo masz pod ręką sprzęt do daktyloskopowania zakupiony z naszych podatków.
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Arkady72 »

JBZ pisze:Po pierwsze to podwozie jest... to jest na pewno będzie krzywe.
Matkoboska... w pierwszej chwili już miałem lecieć sprawdzić w swoim FR.46/47 czy wszystko OK :lol: .
Kuba widzę, że uzyskałeś bardzo staranne przejście kolorów. Pewnie taśma Tamki to żółte?
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Robert O.

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Robert O. »

tankmania pisze:
Robert O. pisze:Pany to nie golenie tylko kawałki ramki robiace za trzymadełko do kół :) do malowania
To się nie liczy, że zgadłeś bo masz pod ręką sprzęt do daktyloskopowania zakupiony z naszych podatków.
Paweł ja roboty do domu nie nosze :D
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Seafire F.XVII, 1:48 Airfix

Post autor: Kuba »

Achtung, to coś na kołach to ramka, żeby mi się fele trzymały jak maluję :)
Golenie są w pudełeczku, ładne nawet, obrobię i pomaluje to Wam pokażę. Są spoko, nie ma grozy.

Malowanie jest od taśmy w całości Arturze. Są miejsca do retuszu bo mi tam kilka plamek wyszło gdzie farbę zerwało i jakieś małe niedokładności ale to model malowany po dłuuuugiej chyba trzyletniej przerwie od malowania czegokolwiek stąd jakieś boby. Brak podtrzymania nawyków i skutki są.
Ale będzie ok myślę.

Kupcie sobie też, polecam Wam ten zestaw. Naprawdę super jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuba”