Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Moderator: Kuba

Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Kuba »

Prezentuję drugi z bliższych ukończenia modeli. Focke-Wulf 190 A-8, model z chyba pierwszej edycji Dragona, stara rzecz :)
Bardzo lubię ten zestaw, głównie w oryginale Trimastera ale o tym pisałem i nie czas i miejsce by powtarzać.

W modelu wymieniłem jedynie kokpit na współczesną żywicę Airesa, oryginalny niestety ma wady i warto go albo poprawić albo zmienić.
Reszta fabryczna. Malowanie JG 1, kalkomanie Eagle. Docelowo pojawi się fajny wzór rozwiniętej spirali na łopatach śmigła.
Malowałem farbami Tamiya, mieszałem sobie kolory. Rozcieńczone Levelling Thinnerem, fajnie wygląda. Kalkomanie prosto na farbę.
Na zdjęciach kolorami się nie przejmujcie bo zwariowały. Na żywo są spoko.

Na boczku gotowe do malowania jest podwozie, osłona kabiny (się załapała na zdjęcia, fajna jest ta zestawowa blaszka z kozłem przeciwkapotażowym, lubię ten detal). Czeka mnie naklejenie paru kalkomanii, namalowanie tego wzoru na śmigle i montaz powozia i drobiazgów.

Sam model się składa dobrze, ale jest trudny. Głównie osłona silnika i jej mocowanie do skrzydeł i kadłuba. Sporo pasowania i szpachlowania, ale ostatecznie wygląda OK.

Zdjęć z budowy chyba nie mam, teraz cudak wygląda tak:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Siara »

KFS-miniatures pisze:obicie osłony tablicy żólte? czemu?
To chyba nieudana imitacja skory.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Kuba »

KFS-miniatures pisze:obicie osłony tablicy żólte? czemu?
No właśnie nie wiem, na zdjęciach wychodzi żółte co jest bzdurą bo jest naprawdę jasnobrązowe. Nawet lekko beżowe.
Oryginalnie ten kołnierz był dość jasny (niżej foto oryginału), malowałem chyba vallejo 074. Docelowo osłona kabiny będzie zamknięta i wszystko wygląda dobrze a na zdjęciu rzeczywiście śmiesznie.

Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek


Wy się lepiej na fotografii znacie, może mi coś podpowiecie ze zdjęciami. Mam stareńki aparat Canon G5, zdjęcia robiłem z lampką a teraz na parapecie w świetle dziennym, chociaż mam ciemno w domu :)
Widzę jak kolory się zmieniają po kamuflażu, na jednych zdjęciach jakiś niebieski ten model, na innych jasny. :lol:
Widzę też po pasach, że się wychodzą ciemniejsze niż są w rzeczywistości a niemieckie pasy praktycznie zawsze maluję vallejo 70976 albo 70847 a to sami wiecie jakie jasne kolory.
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Siara »

Te ostatnie zdjecia wygladaja o niebo lepiej. Naturalne swiatlo jest najlepsze w odbiorze kolorow, no chyba, ze jestesmy w stanie przy odpowiednim oswietleniu oddac takie swiatlo w warunkach warsztatowych.
5500K zarowki odpowiadaja swiatlu w czasie dnia, a 6500 pochmurnemu.
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: tankmania »

Fajno foczka, jakby mnie wzięło to właśnie na tę małą korpulentną. ;)

Spróbuj na przeciwko okna postawić jakiś biały ekran (najlepiej błyszczący), a model daj pomiędzy okno, a ów ekran i zrób fotkę z boku okna.
Kuba
Posty: 275
Rejestracja: sob 16 lut 2013, 12:26

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Kuba »

Ojej u mnie jest okno sztuk raz i do tego od ciemniej strony ale będę się starał robić co mogę. Obiecuję.
Natomiast dziś się wybrałem do Kazimierza tytułem sportu i rekreacji i po powrocie z wywietrzonym mózgiem zdrobiłem to:

Obrazek
Schau mir in die Augen :)

A zrobiłem to banalnie w teorii i pracochłonnie w praktyce. Chwila maskowania, tamiya white i potem miejscami wytarłem na mokro wacikiem odkurz. Małe retusze żeby było jak namalowane pędzlem i powinno być OK.

Obrazek
Robert O.

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Robert O. »

fajnie wyszło :D
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: tankmania »

Robert O. pisze:fajnie wyszło :D
Aż mi się ubezwłasnowolniły receptory siatkówki. :lol:
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: Fw 190 A-8, 1:48 Dragon

Post autor: Arkady72 »

tankmania pisze:
Robert O. pisze:fajnie wyszło :D
Aż mi się ubezwłasnowolniły receptory siatkówki. :lol:
Przy jakich obrotach? :lol:
Foka fajnie wychodzi. Wiem, że w wątkach warsztatowych nie chce się robić super zdjęć ale galerię Kuba zrób gdzieś w świetle dziennym jak dasz radę. Model wart tego.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kuba”