Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Lista kategorii: Warsztaty konkursowe Pojazdy wojskowe Pojazdy wojskowe - Warsztaty

Moderator: bohdan

Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: bohdan »

Jak w temacie. Zaczynamy

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Edit

Caunter Scheme z Military Modelling vol 40

Obrazek
Awatar użytkownika
sinus
Posty: 369
Rejestracja: sob 24 maja 2014, 06:57

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: sinus »

Znowu będzie fajne :banana:

Daj jeszcze fotki po czipingu i napisz czy polecasz MRP
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: bohdan »

A dziękuję. Też mam nadzieję :)
Tym którzy malują ultra rzadkimi mieszankami MRP polecam bardzo bardzo.
Ze zdrapkami będzie problem. Kończę już maskowanie ale zauważyłem że razem z taśmą ściągam farbę. W niektórych miejscach. Nie wiem co będzie dalej :lol:
Oczywiście pod spodem jest chipping fluid. Może za dużo go nałożyłem. Może farba ma małą przyczepność a może po prostu nie umiem w zdrapki ;) tak czy inaczej będzie sporo podmalówek :mrgreen:
Porobię testy (szkoda że nie wcześniej) na boku bo mam podejrzenie że chipping na MRP można robić bez dodatkowych powłok
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: bohdan »

No dobra. Gała mnie wychował ;) i robię te 15 minut dziennie. Efekt jest taki że wracam na SF z Matyldą po roku przerwy

Obrazek
Obrazek

dziś wieczorem myślę zacznę malować...ale co to na fotce widać urwany KARABINEK :mrgreen:

Obrazek

na szczęście mam toczoną lufkę od RB. W sumie to się cieszę
Co do modelu. To już chyba trzecie podejście do malowania. Maskowałem go i czipingowałem w ciągu ostatnich miesięcy ze słabymi efektami. To co widać to ostatnie i ostatnie podejście. Nie uda się. Trudno. Następny będzie lepszy
Mam taką obserwację że jeżeli MRP malują fantastycznie to czipuja się gorzej niż Tamiya czy Gunze. Ale może za mało umiem
stay tuned
Awatar użytkownika
Szydercza Gała
Rozpierdalator od środka
Rozpierdalator od środka
Posty: 2558
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 06:34
Lokalizacja: Zielona wyspa pełna OWIEC

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: Szydercza Gała »

Zuch Bohdan, takich ludzi nam CZeba :piwo: W końcu widzę go nie przez jakąś dziadowską kamerkę internetową. Wygląda fajnie, póki co :D To w ogóle jest fajny czołK, jak nie lubie angoli, tak Matylda stanowi wyjątek, no ale nic dziwnego, jest pokraczna i paskudna :lol: Tak jak gadalismy do takich czipingów duzo prostszy i szybszy jest pędzel i gOMPka.
NUR FüR MASON!!!!!
ZŁO SQUAD
Obrazek
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: Spotter »

Ty chcesz teraz zamalować ten cały czipping? Nie do końca kumam co zamierzasz zrobić. Bo maskowanie wskazuje wykonywanie kamo. No chyba, że po nałożeniu kamo poprawisz czipping, który już wykonałeś, z pędzla i gąbki.
Awatar użytkownika
Domi
Posty: 31
Rejestracja: pn 19 maja 2014, 16:46

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: Domi »

Dobry, dobry! Zasiadam z czipsami w pierwszej grzędzie :-)
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: bohdan »

Spotter pisze: śr 31 mar 2021, 13:01 Ty chcesz teraz zamalować ten cały czipping? Nie do końca kumam co zamierzasz zrobić. Bo maskowanie wskazuje wykonywanie kamo. No chyba, że po nałożeniu kamo poprawisz czipping, który już wykonałeś, z pędzla i gąbki.
cziping ma być warstwowy. Taki jest plan. Gdybym się miał bawić gąbkami to model już byłby skończony rok temu ;)
Awatar użytkownika
Spotter
Posty: 2129
Rejestracja: śr 21 maja 2014, 09:02
Lokalizacja: 3City

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: Spotter »

Ok, no to siadam i czekam na efekty co ciekawego wykombinujesz. A jestem pewny że będzie fajnie :)
Awatar użytkownika
bohdan
Posty: 2853
Rejestracja: czw 21 mar 2013, 11:51

Re: Matilda Mk.III/IV | 1/48 Tamiya

Post autor: bohdan »

ja natomiast nie taki jestem pewien że się uda :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Poro”