Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Moderator: ariel007

Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Post autor: ariel007 »

Witam,

Zima nadeszła (kalendarzowa) to trochę arabskiego ciepła. Prosto z pierwszej wojny w zatoce. Tornado Gr.1 ZD892 H (Helen, Snoopy Airways), baza Muharraq AB, Bahrain.
Model bardzo dopracowany: detale ładne, spasowanie dobre, jedyny minus to oszklenie (dość grube i łamliwe) - dokupiłem nawet vac-u ale było jeszcze gorsze (mniej szczegółów).

opis samolotu:
po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Panavia_Tornado , po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/Panavia_Tornado

Dodatki do modelu: żywiczne fotele Pavla, blaszki Eduarda (kokpit, wnętrze hamulców, antenki, działka), rurka pitota i czujniki kąta natarcia od Master Model, kalkomanie firmy Print Scale (bardzo delikatne, trzeba je przenosić na "wodnym filmie", inaczej zawijają się natychmiast). Przez te kalkomanie model to troszkę s-f bo planowałem Foxy Killera (ZA 465 FK), ale zniszczyła mi się "szczęka" i postanowiłem zrobić Helenkę (ona nie miała czarnego panelu przed wiatrochronem).

Model jest pomalowany emalią olejną RAF Desert Pink Xtracolor, podkład na całość to Gunze C 08, preshading brązem Tamki. Emalie i kalki zabezpieczane Future. Wash to Neutral MiG-a. Podkreślenie linii paneli to Smoke Tamiyi, okopcenia na ogonie to Tensocrom Smoke Lifecolor-a i Smoke Tamiyi, różne "wycieki" to cienie Tamiyi.


Zapraszam do galerii:

pudełko:
Obrazek

kalkomanie:
Obrazek

oryginał:
Obrazek

model:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dzięki uwagom forumowiczów poprawiłem hamulce aero.

Obrazek

Obrazek
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
Robert O.

Re: Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Post autor: Robert O. »

fajnie czysto sklejony i pomalowany,natomiast z preszajdingu praktycznie nic nie zostało chyba ze na fotkach go nie widac
Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

Re: Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Post autor: ariel007 »

Trochę go (preszajding) widać na górnych pow. skrzydeł. Po pomalowaniu całości Xtracolorem (i poczekaniu 5 dni :mrgreen: ) środki paneli psiknąłem jaśniejszą mieszanką Tamiyi, Lifecolora i Future (o dziwo taka mikstura jest stabilna i już 3 tyg. siedzi sobie w strzykawce jako baza do podmalówek).
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
Awatar użytkownika
THOMAS 69
Posty: 212
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 21:19

Re: Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Post autor: THOMAS 69 »

Bardzo fajny ,nie prawda że małe jest piękne .Model gustowny choć na warunki w jakich był eksploatowany troszkę za mało styrany. Ogólnie SUPER.
Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

Re: Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Post autor: ariel007 »

THOMAS 69 pisze:... nie prawda że małe jest piękne . ... Ogólnie SUPER.
:?: :?: :?: :shock:
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
Awatar użytkownika
THOMAS 69
Posty: 212
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 21:19

Re: Panavia Tornado Gr.1 Revell 1:72

Post autor: THOMAS 69 »

Sory ale byk ,czyste przejęzyczenie :lol: ,miało być prawda że małe jest piękne .
ODPOWIEDZ

Wróć do „ariel007”