F-8E Crusader - Academy 1:72

Moderator: ariel007

Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: ariel007 »

Witam wszystkich.

Ten odcinek sponsoruje literka F i cyferka 8, pomaga im literka E :mrgreen: czyli F-8E Crusader firmy Academy w skali 1:72. W malowaniu korpusu Marines z 1967 gdy stajconował na lotnisku Danang. Korpus Marines używał Crusaderów głównie do misji CAS (close air support) - czyli wspierania własnych oddziałów lądowych.

opis:
po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/Chance_Vought_F-8_Crusader , po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/Vought_F-8_Crusader

Dodatki do modelu: mały zestaw blaszek Eduarda (malowane, głównie kabina), maski do malowania - Montex, pitot to 2 igły. Lekko zmodyfikowałem fotel.
Model nie sprawiał większych kłopotów. Lekki problem był z kalkami - są dość grube.
Jako podkład użyłem XF-16 Tamiyi, potem lekki preshajding, wnęki podwozia i wlot pokryłem matową czernią a potem bielą.
Model był pomalowany emaliami olejnymi MM, góra to Gloss Light Gull Gray zmieszane pół na pół z Flat Light Gull Gray (1729 i 1730 z MM) a dół to biała satynowa (RLM 21). Dysza to Jet Exhaust z MM (1796). Emalie i kalki zabezpieczane Future. Wash to mieszanka Neutral MiG-a i Engine oil AK Interactive. Potem lakier matowy (Future z domieszką flat base Tamiyi), trochę cieni Tamiyi, podkreślenie linii paneli "Smokiem" Tamiyi, okopcenia przy działkach to tensocrom i na koniec na wszystko lakier satynowy Mikroscale.
Uszczelka kabiny tym razem z kalkomanii.

Zapraszam do galerii - tym razem zdjęcia z lampą i bez lampy

pudełko:
Obrazek

oryginał już po powrocie z Nam-u
Obrazek

z lampą:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

bez lampy:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: tankmania »

Bardzo fajny dżecik, a uroku mu dodaje skala w której nie tak łatwo trafić zrobiony ładnie model.
Się podoba.
Robert O.

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: Robert O. »

tak jak na MW napisałem,podoba sie
Awatar użytkownika
Krzysiek
Posty: 161
Rejestracja: pn 04 mar 2013, 20:37
Lokalizacja: Polska B

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: Krzysiek »

Zawsze jak patrze na ten samolot to sobie wyobrażam jak dzięki temu wychylonemu hamulcowi cały płat staje dęba jak maska samochodu mojego kumpla, któremu blacharz po klepaniu zapomniał zadbać o zamek :lol:

Model mi się bardzo podoba- pomalowany w takim stylu jaki lubię.
Obrazek
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: Arkady72 »

I mnie się podoba zważywszy jakie to małe jest. Literki WT z prawej strony statecznika troszkę nie równoległe do reszty...
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
THOMAS 69
Posty: 212
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 21:19

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: THOMAS 69 »

Jest JET zajebiaszczy ,i to w mojej ulubionej skali ,gratulejszyn :D .
Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: ariel007 »

Arkady72 pisze:I mnie się podoba zważywszy jakie to małe jest. Literki WT z prawej strony statecznika troszkę nie równoległe do reszty...
Dziękuję, pochwała z ust mistrza wiele znaczy.
A te literki... zawsze qwa ktoś inny coś wypatrzy - choć samemu godziny się wlepia w model. Trzeba z tym żyć :mrgreen:
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: Arkady72 »

ariel007 pisze:A te literki... zawsze qwa ktoś inny coś wypatrzy - choć samemu godziny się wlepia w model. Trzeba z tym żyć :mrgreen:
Wiem, wiem coś na ten temat :D . Nie przejmuj się jednak, ja nie zwracam uwagi złośliwie, ani specjalnie nie szukałem czegoś, żeby się przyczepić, po prostu od razu rzuciło się w oczy. Nie umniejsza to wcale pozytywnego odbioru Twojego modelu.
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
Awatar użytkownika
Marek Cz.
Posty: 378
Rejestracja: czw 24 sty 2013, 14:30
Lokalizacja: Toruń

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: Marek Cz. »

Fajny jamochłon :-)
Żółte uszczelki rzucają się w oczy, model bardzo mi się podoba ! (ale podstawka już mniej, trochę zbyt monotonna)
Awatar użytkownika
JBZ
Posty: 1507
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 20:06
Lokalizacja: Szczecin

Re: F-8E Crusader - Academy 1:72

Post autor: JBZ »

Nie wiedzialem że Crusadera da się skleić bez 30 stron wątku. Małe to jest, ani zabytkowe ani współczesne ale bardzo fajnie się ogląda.
Nie chcę być moderatorem, nie chcę być sędzią LOKu czy innego ZBOWiDu. Wystarczy mi że będę lepił modele.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ariel007”