RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Moderator: ariel007

Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Post autor: ariel007 »

Witam wszystkich.

Dzisiaj przedstawiam największego drona z arsenału USA (na szczęście jest on tylko dronem zwiadowczym). Model ten to przepak modelu japońskiej firmy Platz. Włosi dali swoje kalki a zabrali śrubkę do mocowania "mocowania" skrzydeł. Model nie ma dużo części. Trudność sprawiają krzywizny (trzeba je dobrze wyszlifować) kadłuba. Jest to pierwszy mój model w całości sklejony klejem CA (cała "trójca": klej CA, przyspieszacz i debonder). Z klejenia jestem zadowolony, z malowania nie (dokładnie z "brudzenia") za mocny zrobiłem postshading i potem to już szła katastrofa za katastrofą (głównie góra skrzydeł).

opis samolotu:
po polsku: http://pl.wikipedia.org/wiki/RQ-4_Global_Hawk , po angielsku: http://en.wikipedia.org/wiki/Northrop_G ... lobal_Hawk

Dodatki do modelu: śrubka, 2 druciki jako symulacja przewodów hydraulicznych.
Model był pomalowany emaliami olejnymi MM, podkład na całość to Mr. base white Gunze (wszak oryginał jest "plastikowy") kadłub i dół skrzydeł to Gunship Gray (80%) zmieszany z Aircraft Gray (20%), niektóre panele to powyższa mieszanka + 10% białego. Góra skrzydeł to biała satynowa (RLM 21). Dysza to Gun Metal z MM. Emalie i kalki zabezpieczane Future. Wash to mieszanka Cold Grey MiG-a i Wash for Grey Decks AK Interactive. Podkreślenie linii paneli to Smoke Gray Gunze, okopcenia przy silniku to cienie Tamiyi. Góra skrzydeł została "osłabiona" Tensocromem White Oxid i na koniec na wszystko lakier satynowy (Future z domieszką flat base Tamiyi).

Zapraszam do galerii:

pudełko:
Obrazek

model:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
Robert O.

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Post autor: Robert O. »

Ja tam katastrofy nie widze :) fajnie zmalowany
Awatar użytkownika
THOMAS 69
Posty: 212
Rejestracja: pn 18 mar 2013, 21:19

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Post autor: THOMAS 69 »

ariel007 pisze:z malowania nie (dokładnie z "brudzenia") za mocny zrobiłem postshading i potem to już szła katastrofa za katastrofą (głównie góra skrzydeł).
Dołączam się do twojej opinii ,są to maszyny stosunkowo nowe i jeszcze tak styranego Global Hawka nie widziałem.Zwłaszcza górny płat .
Ale modelik ogólnie ładny ,gratuluję tematu nie jestem sam w temacie BSL-i ,też mam zamiar wykonać go do swojej kolekcji .Tylko mam problem z jego zdobyciem.
Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Post autor: ariel007 »

THOMAS 69 pisze:
ariel007 pisze:z malowania nie (dokładnie z "brudzenia") za mocny zrobiłem postshading i potem to już szła katastrofa za katastrofą (głównie góra skrzydeł).
Dołączam się do twojej opinii ,są to maszyny stosunkowo nowe i jeszcze tak styranego Global Hawka nie widziałem.Zwłaszcza górny płat .
Ale modelik ogólnie ładny ,gratuluję tematu nie jestem sam w temacie BSL-i ,też mam zamiar wykonać go do swojej kolekcji .Tylko mam problem z jego zdobyciem.

Co do czystości oryginałów to jest pewien problem. Te maszyny są w pewnym stopniu nadal utajnione. Na wystawach i pokazach statycznych wielekroć występował tzw. mockup czyli makieta 1:1.
Nie widziałem zdjęć egzemplarza po locie np. 36 h . Chciałem jakoś zbić monotonię tych ogromnych białych skrzydeł. Kupiłem sobie Smoke Gray Gunze C (jest szary a nie brązowawy jak smok Tamiyi) i troszkę mnie poniosło (smoka Gunze trzeba chyba jeszcze bardziej rozcieńczać niż tamiyowego).
A co do kupienia to ja go kupiłem w tamtym roku w jednym z polskich sklepów internetowych, był w ofercie, zadzwoniłem - okazało się, że leży na półce!
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
Awatar użytkownika
ariel007
Posty: 49
Rejestracja: sob 04 sie 2012, 17:58

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Post autor: ariel007 »

fotka pokazująca wielkość skrzydeł

Obrazek
Niech się rury pną do góry!
In thrust we trust!
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: RQ-4 Global Hawk Italeri 1:72

Post autor: tankmania »

Ja bym sie nie przejmował tym czy są brudne czy nie są. Nie są to będą, na każdego przyjdzie pora.

Wygląda całkiem ok, jeżeli dron może w ogóle wyglądać. Miejscami tylko mam wrażenie za ostrego przejścia w preszejding. Miejscami jest szerszy, a miejscami węższy, raz mocniejszy, a raz delikatniejszy. Na tym bym się bardziej skupił przy następnym.
Ogólnie wygląda fajnie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „ariel007”