F/A-18C HB 1:48

Relacje, podpowiedzi, pytania
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: tankmania »

Marek Naja pisze:I po co było zaglądać w literaturę?
Też się na tym ciągle łapię, a zycie jest takie piękne bez książek i walkaroundów...
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Marek Naja »

Haa, udało mi się trochę pomalować...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Przy okazji i MiGacz wylazł z szafy. Poprawiam mu m.in. zestaw podwieszeń.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Robert O.

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Robert O. »

ale fajny ten szerszen ci wychodzi Marek ,powiedz czy oprocz kolorowego preszajdingu cos kombinowałes z rozjasnieniami ?
MiG w jakim malunku bedzie ?
Awatar użytkownika
Korowiow
Posty: 1138
Rejestracja: ndz 24 cze 2012, 18:11

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Korowiow »

Świetny. Na dwóch pierwszych zdjęciach wygląda jak z Gwiezdnych Wojen.
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Marek Naja »

Po położeniu koloru podstawowego trochę jeszcze się bawiłem rozjaśniając białym i cieniując dwoma innymi szarymi jakie mam z palety US. O dziwo na zdjęciach wyszło, to dość stonowane, bo na żywo obawiałem się, że przegiąłem.
MiG, to sztampa - kościuszkowski malunek na grzbiecie. Przy obu się za to wkurzyłem, bo srebrny kolor wydobył wiele defektów powierzchni. Za cholerę nie mogłem zrozumieć skąd, bo pracowicie były wygładzone różnymi środkami. Horneta, to przed malowaniem poprawiałem kilka razy, szlifując tu i ówdzie. Parę defektów było wynikiem chyba jakichś dziwnych właściwości plastiku, bo farba się formowała w jakieś dziwne kształty o różnej gładkości. Zeszlifowałem to do plastiku, a po ponownym malowaniu znów ten sam kształt się z farby układał. Odpuściłem ale już na następnych kolorach się to nie powtarzało.
Robert O.

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Robert O. »

srebrny chyba bardziej uwidacznia wszelkie niedoróbki ,niz surfacer ,jaki ten srebny dawałeś ?
tankmania
Posty: 4010
Rejestracja: pt 22 cze 2012, 23:22
Lokalizacja: Raz na wozie, raz pod wozem.

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: tankmania »

Marek Naja pisze:Parę defektów było wynikiem chyba jakichś dziwnych właściwości plastiku, bo farba się formowała w jakieś dziwne kształty o różnej gładkości.
Do plastiku przy wtryskiwaniu dodają "środki smarujące" żeby ładnie wchodziło w formę. Jak się źle wymiesza to później są przy powierzchni takie tłuste placki i przy niektórych farbach dają popalić.
Siara
Posty: 501
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 14:39

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Siara »

Korowiow pisze:Świetny. Na dwóch pierwszych zdjęciach wygląda jak z Gwiezdnych Wojen.
To samo mi przyszlo na mysl.
Fajnie wychodzi.
Ten preshading jest widoczny wogole?
Pod szarym i srebrnym chyba zniknal calkowicie i trzeba bylo robic postshading nie? ;)
Marek Naja
Posty: 136
Rejestracja: pn 30 lip 2012, 20:50

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Marek Naja »

Na zdjęciach może go słabo widać ale na żywo jak najbardziej. Przynajmniej tam, gdzie celowo kolorów z preshadingu nie zgasiłem, bo wyłaziły zbyt mocno. Postshading robię niezależnie czy mam pre czy nie. Lub inaczej, musiałbym się dużo bardziej postarać przy pre aby nie robić post :D
Awatar użytkownika
Arkady72
Posty: 1854
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 18:26
Lokalizacja: Nowogard

Re: F/A-18C HB 1:48

Post autor: Arkady72 »

Cieniowanie Horneta zajefajne. Proponuję troszkę pobawić się ze zróżnicowaniem sterylnie czarnego kokpitu, jest bardzo kontrastowy w porównaniu do reszty.
Marek, może nie jest za późno na poprawkę... ale przy Migu zrobiłeś skuchę... Jeśli dolne, zasadnicze wloty powietrza do silnika zamknąłeś to te górne na kadłubie powinny być otwarte. Bezinwazyjnym ratunkiem dla tego błędu może być założenie pokryw FOD na dolne wloty i nie będzie widać, że są zamknięte ;) .
Obrazek
"Oprócz kobiet i dzieci..."
ODPOWIEDZ

Wróć do „W trakcie budowy”