Ju-88 A-17 PVC-pare pytań.

Walkaroundy, przekazy historyczne, rzeczywistość dla modelarstwa
Awatar użytkownika
panzerjager
Posty: 3
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 07:27

Ju-88 A-17 PVC-pare pytań.

Post autor: panzerjager »

Witam wszystkich i pozdrawiam-jako że jest to mój pierwszy post na tym czcigodnym forum.
Aktualnie jestem w trakcie pracy nad Ju-88A-4 Hasegawy w 1/72 a właściwie jego konwersją na A-17-i tutaj właśnie pojawia się mój problem:
Nie jestem w stanie znaleźć żadnego dobrego zdjęcia pylonu PVC do torped LTF 5b, zawsze są fotki z podwieszoną torpedą i pod kątem takim, żeby na pewno nie było nic widać. Czy ktoś jest w stanie pomóc mi rysynkiem technicznym lub przynajmniej dobrym zdjęciem?
Punkt drugi-nie jestem w stanie namierzyć rzeczonego pylonu na tzw aftermarkecie, czyli zapewne nie istnieje. Przymierzam się do przeróbki ETC 500 na PVC-czy ma to w ogóle jakikolwiek sens wymiarowo ?
Punkt trzeci-z tego co mi wiadomo Ju-88 A-17 miały wspomaganie startu RATO-czy ktoś posiada może zbędne dwie jednostki na stanie w skali 1/72?
Mam nadzieje że zamieściłem swój post we właściwym dziale i bardzo liczę na pomoc-cała budowa stoi przez te nieszczęsne PVC.

PS.Korzystając z okazji-czy ktoś orientuje się jakie właściwie malowanie miały rzeczone torpedy lotnicze LTF 5?
Awatar użytkownika
panzerjager
Posty: 3
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 07:27

Re: Ju-88 A-17 PVC-pare pytań.

Post autor: panzerjager »

Dzięki Kamil za odpowiedź, ale tak :
Ten Ju-88 jest w 1/72 a nie potrafie z tych fot PVC w 1/32 wywnioskować jak to się ma w rozmiarze do ETC 500, do przeróbki ręcyma. Na pewno jest większe w pionie i bardziej zachodzi na profil skrzydła.
Co do torped i ich koloru to tutaj są dla odmiany jakieś pomalowane, ewidentnie :

Obrazek
Awatar użytkownika
KFS-miniatures
Posty: 6382
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 01:23
Kontakt:

Re: Ju-88 A-17 PVC-pare pytań.

Post autor: KFS-miniatures »

ja bym nie pierdolił sie z przerabianiem czegokolwiek, tylko wystrugał od podstaw. wymiary złapiesz na podstawie zdjec, konstrukcję i kształt podpowiada CMK. nad czym sie tu tasować?
Awatar użytkownika
fragles
Posty: 1187
Rejestracja: sob 23 cze 2012, 23:47

Re: Ju-88 A-17 PVC-pare pytań.

Post autor: fragles »

Przepraszam, że dygresyjnie w tym wątku piszę.
panzerjager pisze:... czcigodnym forum.
To o mnie (m.in.). 8-)
Dziękuję.
Awatar użytkownika
panzerjager
Posty: 3
Rejestracja: pn 26 maja 2014, 07:27

Re: Ju-88 A-17 PVC-pare pytań.

Post autor: panzerjager »

Temat już nieaktualny-poszedłem po najmniejszej linii oporu i kupiłem sobie drugiego Ju Zvezdy z PVC i torpedami.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Dokument”